Bu Kategoridesiniz : / 04 Ağustos 2016 Perşembe 16:01

Nilüfer Belediyespor’a 7 transfer

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nin başarılı  takımlarından Nilüfer Belediyespor Erkek Hentbol Takımı, transfer edilen  2 Ukraynalı ve 5 Sırp oyuncu ile yeni sezona güçlü kadro ile başlamaya hazırlanıyor.

2016-2017 sezonunda genç bir kadro ile mücadele etmeye hazırlanan  Nilüfer Belediyespor Erkek Hentbol Takımı yeni transferlerle güçlendi.

Nilüfer Belediyespor, aynı zamanda Ukrayna Milli Takımı’nda yer alan sporculardan oyun kurucu Victor Ladyko’u Trabzonspor’dan, sağ oyun kurucu Oleg Kumogorodskyy’yi  Romanya’nın Galavaşi takımından transfer etti.

Nilüfer Belediyespor, Sırbıstan Milli Takımı’nın sol kanat oyuncusu Nenad Stanojcic’i  Merzifon Belediyespor’dan, sol oyun kurucu Stefean Milikoviç ve  kaleci Uros Tomiç’i, Zağnos’tan, pivot Bogdan Meduriç’i İran’ın Sabzavar takımından, sol oyun kurucu  Milyan Vokovlak’ı  da Sırbistan’ın Jugoviç takımından transfer ederek kadrosuna kattı.

Nilüfer Belediyespor Üçevler Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde  açıklama yapan Nilüfer Belediyespor Kulübü Başkanı Ali Karamık, “ Hentbol  Erkekler  Süper Ligi’nde Bursa’yı temsil eden tek takım biziz.  Kadro oluştururken genç ve karakterli isimlere yöneliyoruz. Titiz araştırmalar sonucunda  kadro oluşturuyoruz. Transfer yaparken aynı zamanda, altyapıdan gelen oyuncularımızı da A takıma monte ediyoruz. Altyapılarda  2 Türkiye şampiyonluğu kazandık. Önümüzdeki sezon Bursa halkına güzel maçlar izlettireceğiz” dedi.

Karamık,  kulübün başarılı bir şekilde yoluna devam etmesinde Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in maddi ve manevi çok desteğini gördüklerini ifade etti.

Nilüfer Belediyespor Başkanı Ali Karamık  Voleybol Sultanlar Ligi’nde yer alan Kadın Voleybol Takımı’nı da oluşturduklarını belirtti.  Karamık  “Kriterimiz genç ve başarıya aç oyuncularla kadroyu kurmak. Geçtiğimiz yıl ligin en tecrübeli takımlarından biriydik. Normal sezonu hedeflediğimiz yerde bitirmemize rağmen, ‘play off’larda aynı başarıyı göremedik. Voleyboldaki play off sistemi çok saçma ve adaletsiz bir sistem. Ligde 22 maç oynuyorsun, puanlar alıyorsun. Sonra play off turunda senden daha  düşük puanlı takımlarla aynı seviyede başlıyorsun. Bu adaletli bir sistem değil” dedi.

 

 

 benzer haberler

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki  

Mudanya Belediyesi ‘nden ‘Myrleia’ için Özdilek’e tepki

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor  

Bursa eski vergi dairesi müze oluyor

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi  

Bursa Kılıç- Kalkan ‘dalya’ dedi