Bu Kategoridesiniz : 11 Kasım 2016 Cuma 18:00

Nilüfer’de 18 bin çilek fidesi toprakla buluşuyor

cilek-1

Nilüfer Belediyesi, tarımsal ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla Unçukuru Mahallesi’nde toplam 18 bin adet çilek fidesi dağıttı.

Nilüfer Belediyesi’nin 2015-2019 Stratejik Planı’nda yer alan tarımsal ürün çeşitliliğinin ve kapasitesinin artırılmasına yönelik projesi kapsamında Unçukuru Mahallesi’nde 18 bin adet çilek fidesi dağıtıldı. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olan isteyen çiftçilerin belirlenmesinin ardından San Andreas ve Monterey çeşidi fideler Nilüfer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından üreticilere teslim edildi.

Geçtiğimiz yıl Nilüfer’in Atlas ve İnegazi Mahalleleri’nde başlatılan tarımsal ürün çeşitliliğinin ve kapasitesinin artırılması projesi bu sene Unçukuru Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Unçukuru Mahallesi’nde muhtar önderliğinde istekli çiftçiler belirlenerek Nilüfer Belediyesi tarafından proje geliştirildi. Proje kapsamında çiftçilere damlama sulama borusu ve malç örtüsü de temin edildi. Çiftçilerin tespit edilen üretim alanlarında toplam 18 bin adet çilek fidesi toprakla buluşturulmak üzere verildi.

Geçimini çoğunlukla hayvancılık ve ormancılıkla sağlayan Unçukuru Mahallesi’nde Nilüfer Belediyesi’nin destekleriyle başlatılan çilek üretimi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

 

 benzer haberler

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu  

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü  

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’  

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’