Bu Kategoridesiniz : 02 Kasım 2016 Çarşamba 19:57

Nilüfer’de kedi kurtarma seferberliği

Nilüfer’in Dumlupınar Mahallesi’nde bir binanın çatısında üç gün boyunca  mahsur kalan kedi, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ekiplerinin ortak operasyonuyla kurtarıldı.

Nilüfer’de bir binanın çatısında uzun süre mahsur kalan kedi duyarlı vatandaşların çağrısıyla kurtarıldı. Nilüfer Belediyesi sosyal medya hesabı üzerinden bir kedinin üç gündür çatıda mahsur kaldığı ihbarı üzerine Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü  ve Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ekipleri Dumlupınar Mahallesi’ne gitti. Hayvan ambulansının da hazır bekletildiği operasyonda ekipler uzun süre çatıdaki kediye kurtarmak için uğraş verdi. Ekipler çatıya çıkarak ulaşmaya çalıştıkları kediye zarar vermemek için titizlikle hareket etti. Kediye zarar vermek istemeyen ekipler, kapan yardımıyla talihsiz hayvanı kurtardı.

NAK Başkanı Fatih Işık, “İhbar aldık ve 3 gündür burada olduğunu öğrendik. Kedinin hayatını tehlikeye atmamak için dikkatli davrandık. Daha sonra veteriner ekipleri geldi. Kapan yardımıyla zarar vermeden kurtardık” dedi.

Veteriner Mehmet Aslan da  “Kapan kafes sistemiyle kediyi kurtardık. Merkezimize götürüp genel tedavisini yapacağız. Tamamen sağlığına kavuşunca sahiplendirme yoluna gideceğiz” diye konuştu.

Ekipler kediyi daha sonra hayvan ambulansı ile Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne götürerek tedavi altına aldı.

Etiketler: , , ,

 benzer haberler

Meslek garantili güzellik kursları  

Meslek garantili güzellik kursları

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir  

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor  

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor