Bu Kategoridesiniz : 11 Kasım 2016 Cuma 18:26

Nilüfer’de türküler Atatürk için söylendi

thm3

Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Korosu ‘Türkülerimizi Atamız için söylüyoruz’ konseriyle izleyenleri mest etti.

Nilüfer THM Korosu Kasım ayı etkinlikleri kapsamında Nazım Hikmet Kültürevi’nde sahne aldı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde düzenlenen konserde koro, türküleri Atatürk için söyledi. Şef Yaşar Kemal Alim önderliğindeki koro, ‘Çalın davullar’, ‘Bülbülüm altın kafeste’, ‘Vardar Ovası’, ‘Şu kışlanın kapısına’ gibi türküleri seslendirdi. Büyük ilgi gösterilen konserde koristler de performanslarıyla alkış aldı.  İki saati aşkın süren konser sonunda Nilüfer Belediyesi Başkan Danışmanı Dr. Sibel Özer,  Şef Alim’e çiçek vererek kutladı.

Konser öncesi Gümüştepe İlkokulu öğrencileri de yaptıkları kısa gösteriyle büyük alkış aldı.

ATA’NIN SEVDİĞİ ŞARKILAR HUZUREVİNDE YANKILANDI

huzurevi5

Bursa Türk Sanat Musiki Cemiyeti Korosu da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yılında, Nilüfer Belediyesi İnci ve Taner Altınmakas Huzurevi sakinlerine konser verdi.

Bursa Türk Sanat Musiki Cemiyeti Korosu, 10 Kasım’da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yılında anlamlı bir etkinliğe imza attı. Türkiye’nin en uzun soluklu ikinci cemiyeti olan; Zeki Müren, Müzeyyen Senar gibi birçok ünlü ismi bünyesinde yetiştiren Bursa Türk Sanat Musiki Cemiyeti Korosu bu kez eserlerini Nilüfer Belediyesi İnci ve Taner Altınmakas Huzurevi sakinleri için seslendirdi.  Bu anlamlı günde Atatürk’ün sevdiği eserler olan ‘Vardar Ovası’, ‘Bülbülüm Altın Kafeste’, ‘Yemen Türküsü’ gibi birçok şarkıyı ve türküyü başarıyla seslendiren koristler, dinleyenlerden büyük alkış aldı. Yaklaşık iki saat süren konseri keyifle dinleyen huzurevi sakinleri zaman zaman eserlere hep bir ağızdan eşlik etti. Şef Ferruh Duşdubak’ın yönettiği koro konser sonunda büyük alkış aldı. Koro üyeleri kendilerini misafir eden huzurevi sakinleri için getirdikleri çiçeği Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Büro Sorumlusu ve Huzurevi Koordinatörü Sezen Baştimur’a sundular.

 

 

 

 benzer haberler

Meslek garantili güzellik kursları  

Meslek garantili güzellik kursları

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir  

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor  

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor