Bu Kategoridesiniz : 15 Aralık 2016 Perşembe 18:02

Nitelikli eğitim ve sertifika programları gerçekleştirmede önemli adım

ytu

Ülkemizin en köklü üniversitelerinden Yıldız Teknik Üniversitesi, bünyesinde bulunan Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi kapsamında da öncü çalışmalar yapmaya devam ediyor. Son olarak, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Yaşam Boyu Öğrenme Birimi ile imzalanan “Eğitim İşbirliği Protokolü” ile nitelikli eğitim ve sertifika programları gerçekleştirme konusunda önemli bir adım atıldı.

10 Fakülte, 2 Enstitü, 2 Meslek Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu ile eğitim-öğretimini sürdürmekte olan ülkemizin en köklü üniversitelerinden Yıldız Teknik Üniversitesi ile halen 19 ön lisans programıyla Ülke ekonomisinin ve iş yaşamının ihtiyacı olan nitelikli işgücüne sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlayan Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, “Eğitim İşbirliği Protokolü”ne imza attı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlük Binası’nda gerçekleşen imza törenine, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Galip Cansever, Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Uğur Çelebi, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Mevlüt Adıgüzel, Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Ebru Adıgüzel Tunaboylu ve Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüsnü Tolu katıldı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Basri Şahin ve MYO Mütevelli Heyet Başkanı Mevlüt Adıgüzel’in imzaladığı protokolle, iki kurumun eğitim ve sertifika programlarındaki işbirlikleri de başlamış oldu.

İmzaların atılmasının ardından açıklama yapan Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Ebru Adıgüzel Tunaboylu, “Yıldız Teknik Üniversitesi gibi köklü bir kurumla işbirliği yapmak ve bilgi toplumuna geçişimizin en önemli dinamiklerini hayata geçirmekte öncü olan yükseköğretim kurumları arasında yer almak bize gurur veriyor.” diye konuştu. Bu yıl, İŞKUR ve KOSGEB gibi ülkemizin en büyük ve üretken kurumlarıyla da işbirliği yaptıklarının altını çizen  Tunaboylu, Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Yaşam Boyu Öğrenme Birimi’nin işbirliğiyle çok sayıda nitelikli eğitim ve sertifika programı gerçekleştireceklerini ifade etti.

 

 benzer haberler

OİB’den, Automechanika Frankfurt Fuarı’na milli çıkarma  

OİB’den, Automechanika Frankfurt Fuarı’na milli çıkarma

Ayakkabı sektöründen Moskova çıkarması  

Ayakkabı sektöründen Moskova çıkarması

Tarladan sofraya şifa; karabuğday  

Tarladan sofraya şifa; karabuğday