Bu Kategoridesiniz : 21 Mayıs 2018 Pazartesi 14:21

Oyak Renault’a ‘engelli istihdamı’ teşekkürü

Oyak Renault, Engelli İstihdamında İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu’nda engellilere yönelik gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarından ötürü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ‘Teşekkür Belgesi’ ile onurlandırıldı.

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault, engelli çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliğine yönelik kapsamlı ve başarılı çalışmalarından ötürü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından teşekküre layık görüldü.

Engelliler Haftası’nda engellilerin iş hayatında karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek ve konuyla ilgili farkındalık oluşturmak üzere düzenlenen Engelli İstihdamında İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu’nda Teşekkür Belgesi alan Oyak Renault, halihazırda 200’den fazla engelli çalışanı ile Bursa’da en fazla engelli istihdam eden şirket olarak öne çıkıyor.

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün öncülüğünde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ve İŞKUR’un destekleri ile Ankara’da düzenlenen sempozyuma, Oyak Renault’yu temsilen Sağlık Servisi Bölüm Şefi Özcan Akbulut ve İnsan Kaynakları Meslek Sorumlusu Yeliz Doğan katıldı. Teşekkür Belgesi’ni alan Yeliz Doğan, engelli istihdamını artırmaya yönelik büyük bir çaba içinde olduklarını ve bu alanda teşekküre layık görülmekten duydukları memnuniyeti ifade etti.

Oyak Renault, engelli bireylerin istihdamını artırırken; engelli bireylerin çalışma koşullarını iyileştirmeye yönelik projeler de planlıyor. Şirket bünyesinde istihdam edilen 200’den fazla engelli çalışan işaret dili tercümanı eşliğinde pek çok alanda eğitim alırken, engelli çalışanlar ve aileleri için çeşitli organizasyonlar düzenleniyor.

 

 benzer haberler

Vahşice öldürülen Zeytin’in kumdan heykeli yapıldı  

Vahşice öldürülen Zeytin’in kumdan heykeli yapıldı

Dünyanın müziği Nilüfer’de yankılanıyor  

Dünyanın müziği Nilüfer’de yankılanıyor

Tarih başkentinde büyük buluşma  

Tarih başkentinde büyük buluşma