Bu Kategoridesiniz : 09 Eylül 2016 Cuma 20:33

Poyrazoğlu:Adam kayırma Türkiye’yi çürüten hastalıktır.

Beylikdüzü Belediyesi 3. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda verimli sohbetler ve değerli isimlerle dopdolu geçen Çardak Altı Sohbetleri’nin son konuğu ünlü Oyuncu ve Yönetmen Ali Poyrazoğlu’ydu. Renkli kişiliği ve “Ödünç Yaşamlar” adlı gösterisiyle vatandaşla buluşan Poyrazoğlu, “Adam kayırma, Türkiye’yi çürüten hastalıktır. Siz siz olun gençlerin hakkını yemeyin, taş olursunuz.” şeklinde sivri mesajlar verdi.

Beylikdüzü Belediyesi, 3. Barış ve Sevgi Buluşmaları kapsamında bir devi ağırladı. Birçok değerli ismin ağırlandığı, bilgi dolu sohbetlerin yapıldığı, kah hüzünlendiren kah güldüren anıların paylaşıldığı Çardak Altı Sohbetleri’nin son konuğu ünlü Oyuncu ve Yönetmen Ali Poyrazoğlu’ydu. Türk tiyatro ve sinemasının efsane oyuncularıyla olan hikayelerini, okul yıllarını, o dönemde yaşanan olayları “Ödünç Yaşamlar” adlı gösterisiyle anlatan Poyrazoğlu, “Biz canavar gibi çocuklardık. Ancak çılgınlıklarla sesimizi duyurmaya çalışıyorduk. Ama o dönemlerde de olan “Nepotizm” yani adam kayırma, Türkiye’yi çürüten hastalıktır. Siz siz olun gençlerin hakkını yemeyin taş olursunuz.” dedi.“Yamuk düzende doğru hayat olmaz” diye belirten sanatçı, “Aslında önce içinizdeki gencin hakkını yemeyin. O hiçbir yere gitmiyor. İçinizdeki gencin sesini bastırmayın.” diye de ekledi.

lber-ortayli-3

“Sizin Alkışlarınız Usta Tiyatroculara Gidiyor”

Sohbet sonunda uzun süre ayakta alkışlanan Poyrazoğlu, sahneye her zaman cepleri boş olarak çıktığını belirterek, “Sizin alkışlarınızı ceplerime dolduruyorum. Ceplerimde biriktirdiğim beyaz kelebekleri eski tiyatro ustalarına gönderiyorum.” dedi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da sanatçıya teşekkür ve çiçek takdim ederek ilerleyen zamanlarda farklı bir programla daha buluşmak istediklerini dile getirdi. Sohbetlerin sonunda sahneye çıkarak şahane bir DJ performansı sergileyen Doğukan Manço, kendini dinlemeye gelenlere Efsane Sanatçı Barış Manço’nun mesaj dolu şarkılarıyla keyifli bir gece yaşattı.

 dogukan-manco

 benzer haberler

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın  

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil  

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava  

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava