Bu Kategoridesiniz : 25 Eylül 2016 Pazar 19:16

Pro Beach Tour Nilüfer Etabı’nda ödüller sahiplerini buldu

voleybol-2

Nilüfer Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) işbirliğiyle düzenlenen Pro Beach Tour Türkiye Plaj Voleybolu Nilüfer Etabı’nda final heyecanı yaşandı. Nefes kesen karşılaşmaların ardından kadınlarda Merve Nezir – Esra Betül, erkeklerde de Sefa Uğurlu-Murat Giginoğlu şampiyonluk sevinci yaşadı.

voleybol-1Nilüfer, 3 gün süren plaj voleybolu şenliğine sahne oldu. 23 Eylül’de başlayan karşılaşmalar büyük heyecanla devam etti. 6 farklı ülkeden 26 takımın katıldığı turnuvada karşılaşmalar TVF Cengiz Göllü Plaj Voleybolu Tesisi’nde gerçekleşti. Voleybol tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği karşılaşmalarda erkekler finalinde Sefa Uğurlu- Murat Giginoğlu ikilisi, Volkan Göğtepe -Hakan Göğtepe kardeşler ile karşılaştı. Nefes kesen karşılaşmalarda Sefa Uğurlu- Murat Giginoğlu ikilisi şampiyon oldu. Volkan Göğtepe -Hakan Göğtepe kardeşlerin ikinci olduğu turnuvada H. Hüseyin Mermer – A.Osman Nurettin ikilisi de üçüncü oldu.

Kadınların heyecanlı karşılaşması

Son ana kadar büyük çekişmeye sahne olan kadınlar finali de ilgiyle izlendi. Kadınlar finalinde Milli sporcular Merve Nezir – Esra Betül Çetin ikilisi güçlü Çek Cumhuriyeti sporcuları Karolina Rehackova-Magdelena Dostalova iklisini ile karşılaştı.  Merve Nezir – Esra Betül Çetin ikilisi maçı 2-0 alarak şampiyonluklarını ilan ettiler. Karolina Rehackova- Magdelena Dostalova ikilisi de ikinci oldu.

Geçtiğimiz yıl Balkan Şampiyonu olan Sırbistanlı sporcular Milena Matic- Marija Miloseviç iklisi de rahat bir maçın ardından Hatice Can Tanbu-Victoria Semetaniuk ikilisini 2-0 yenerek üçüncü oldu.

Karşılaşmaların ardından dereceye giren sporculara Nilüfer Belediye Başkan Vekili Fırat Emiroğlu’nun katılımı ile ödülleri verildi. Dereceye girenler toplam 40 bin TL ödül aldı.

 

 benzer haberler

O bir ‘Dünya şampiyonu’  

O bir ‘Dünya şampiyonu’

Birincilik ödülü Ece Tamer’in  

Birincilik ödülü Ece Tamer’in

Çaykur Rizespor 6 – 0 Bursaspor  

Çaykur Rizespor 6 – 0 Bursaspor