Bu Kategoridesiniz : 16 Aralık 2016 Cuma 15:18

Rekabetçi Sektörler Programının yeni dönem destekleri açıklanıyor

rekabetci-sektorler

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan, Avrupa Birliği ve Türkiye ortak finansmanıyla yürütülen Rekabetçi Sektörler Programının yeni dönem destekleri 27 Aralık günü Bursa’da açıklanacak.

Programın yeni döneminde imalat sanayii, yaratıcı endüstriler, Ar-Ge, teknoloji transferi gibi birçok alanda valilikler, belediyeler, kalkınma ajansları, ihracatçı birlikleri, meslek örgütleri, üniversiteler, organize sanayi bölgeleri, kuluçka merkezleri, teknoloji geliştirme bölgeleri ve bu konularla ilgilenen dernek ve vakıflar tarafından geliştirilecek projelere 405 milyon avro kaynak ayrıldı.

Programın 2007 yılında başlayan ilk döneminde, Türkiye’nin 43 ilinde ortak kullanım atölyeleri kurulmasından KOBİ’lerin finansal araçlara kolay erişim sağlamasına, turizm altyapısının geliştirilmesinden girişimcilere yeni iş fikirlerini hayata geçirmelerine destek olacak merkezlerin kurulmasına kadar geniş bir alanda çeşitli projelere toplam 565 milyon avro mali destek verildi.

Yeni dönemin tanıtımı için Şubat 2017 sonuna kadar farklı illerde gerçekleştirilen bölgesel tanıtım seminerlerinin biri Bursa’da düzenlenecek. İşletmelerin ve illerimizin gerek iç gerek dış piyasalarda rekabet gücünü artırmaya yönelik olarak tasarlanan Rekabetçi Sektörler Programının yeni döneminde, proje geliştirmek isteyen kurum ve kuruluşlara, atılması gereken adımlar, başvuru koşulları ve proje seçim süreci gibi konularda detaylı bilgi sunulacak toplantı, 27 Aralık 2016 Salı günü Hilton Bursa’da yapılacak.

 

 

 benzer haberler

Bozbey: GDO’lu ürünlerle bizi hasta ettiler  

Bozbey: GDO’lu ürünlerle bizi hasta ettiler

Alman firmasından ‘yerinde gaz’ tesisi  

Alman firmasından ‘yerinde gaz’ tesisi

Uludağ’ın pınarları Bursa’ya akacak  

Uludağ’ın pınarları Bursa’ya akacak