Bu Kategoridesiniz : 10 Şubat 2017 Cuma 19:12

Sınav Koleji’nden Kızılay’a 249 ünite kan bağışı

Bursa Sınav Koleji öğretmenleri ve velileri Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu. Kestel ve Demirci Kampüslerinde gerçekleştirilen kampanyada 249 ünite kan bağışı gerçekleştirildi.

Türk Kızılay’dan gelen “Kan Stokları Azaldı” çağrısına sessiz kalmayan Bursa Sınav Koleji yöneticileri ve öğretmenleri tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası yoğun katılıma sahne oldu. Kan bağışı konusunda öğrenciler arasında farkındalık oluşturmak ve toplumsal bilinci geliştirmek amacı ile Bursa Sınav Koleji Kestel ve Demirci Kampüslerinde gerçekleştirilen kampanyada velilerin de katılımıyla 249 ünite kan toplandı.

Kanın bir insana verilebilecek en güzel hediye olduğunu dile getiren Bursa Sınav Koleji Kestel Kampüsü Müdürü Samet Karakaya, şunları söyledi:

“Hiçbir tesiste üretilemeyen kaynağı sadece insan olan kanın bağışı ülkemizde maalesef istenilen seviyede değil. Sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden bir kurum olarak bizler Türk Kızılay’ının yaptığı kan stokları azaldı çağrısına sessiz kalmayarak öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile birlikte böyle bir kampanya başlattık. Beklentilerimizin üzerinde ilgi gören kampanyaya destek olan tüm öğretmen ve velilerimize kendim ve kurumum adına teşekkür ediyor ve düzenli aralıklar ile kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

NEDİM ÇALIŞKAN’DAN TEŞEKKÜR 

Bursa Sınav Koleji Demirci Kampüsü Müdürü Nedim Çalışkan da, kan bağışının hem kan bağışlayan kişiye hem de bağışlanan kanın bir insanın yaşama tutunması için yararı bulunduğuna dikkat çekerek, düzenledikleri kampanyaya destek veren öğretmen ve velilere teşekkür etti. Çağrılarına öğretmen ve velilerin güçlü bir destek vermesinden mutlu olduklarını dile getiren Nedim Çalışkan, “Kampanyanın bir başka yararı da bu sayede öğrencilerimizin sosyal duyarlılıklarını artırmak oldu” dedi.

Kan bağışında bulunun Bursa Sınav Koleji Demirci Kampüsü velilerinden Ümit Sevgül, yaptığı açıklamada tarifi zor hisler yaşadığını belirtti. Hayat kurtarmak için kan bağışında bulunduğunu söyleyen Sevgül, “Böylesine önemli bir kampanyaya destek vermekten büyük bir mutluluk duydum. Verdiğim kan ile en az bir hayat kurtaracağımı ve yüzlerce insanın yüzünü gülümseteceğimi bilmek her şeyden önemli” diye konuştu.

 benzer haberler

Türkiye’nin ilk ‘bebek dostu’ sağlıklı hayat merkezi   

Türkiye’nin ilk ‘bebek dostu’ sağlıklı hayat merkezi 

Sağlıklı Yaşam Araçları’ndan 6 ayda 50 bin kişiye eğitim  

Sağlıklı Yaşam Araçları’ndan 6 ayda 50 bin kişiye eğitim

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil  

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil