Bu Kategoridesiniz : 05 Mart 2017 Pazar 16:51

SINAV’da YGS provası

Bursa Sınav Eğitim Kurumları’nda eğitim gören 12. Sınıf öğrencileri ile kurslardan mezun yaklaşık 2000 öğrenci Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın(YGS) provasını yaptı. 12 Mart’ta yapılacak YGS öncesi ÖSYM kurallarının geçerli olduğu provada öğrenciler “Gerçek mekan, gerçek sınav” ile büyük bir deneyim yaşama fırsatı buldular.

Sınav Koleji Özlüce Kampüsü’nde Sınav Eğitim Kurumları’nın 12. Sınıf öğrencileri ile kurslardan mezun yaklaşık 2000 öğrenci, büyük sınava bir hafta kala YGS’nin provasını yaptı. ÖSYM’nin belirlediği tüm sınav kurallarının uygulandığı sınava aileleri ile gelen öğrenciler, sınav salonlarına sıkı güvenlik kontrolleriyle alındı.

Özlüce Kampüsü’nde 110 salonda yerlerini alan yaklaşık 2000 öğrenci sınav kitapçıklarının dağıtılmasıyla saat 10.00’da sınava başladı. Öğrenciler 160 dakikalık sınav süresince 160 soruyu yanıtladı. Çocuklarını yalnız bırakmayan ve heyecanlarına ortak olan aileler de sınav süresince kampüs bahçesinde çocuklarını beklediler.

GERÇEK BİR DENEYİM 

Bursa Sınav Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nihat Bingölbalı, 12 Mart’ta gerçekleştirilecek YGS sınavına bir hafta kaldığını anımsatarak, kurumlarında eğitim gören 12. Sınıf öğrencileri ile kurslardan mezun olan öğrencilere gerçek sınav koşullarını yaşatarak deneyim kazandırmak istediklerini söyledi.

Sınav için ciddi bir hazırlık yaptıklarını kaydeden Nihat Bingölbalı, “Hemen tüm aşamalarda ÖSYM’nin belirlediği standartları uyguladık. Öğrencilerimiz bir hafta sonraki sınavda hangi koşullarla karşılaşacaksa aynı koşulları simüle etmeye çalıştık. Bu sayede öğrencilerin hem psikolojik olarak hazırlanmasını, hem de benzer koşulları yaşayarak deneyim elde etmesini hedefledik” dedi.

Aynı zamanda öğrencilerin YGS’ye bir hafta kala son eksikliklerini gözden geçirmelerine fırsat oluşturmak istediklerini kaydeden Nihat Bingölbalı, YGS’ye girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

 benzer haberler

Meslek garantili güzellik kursları  

Meslek garantili güzellik kursları

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir  

‘Çukur’un İdris’i Ercan Kesal: Sanat, yeryüzünü sahiplenme cesareti verir

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor  

Gemlikli genç mucitler ödüle koşuyor