Bu Kategoridesiniz : 27 Kasım 2016 Pazar 13:54

Suuçtu Şelalesi’nde ‘betonlaşma’ stop!

mustafakemalpasa-belediyesi-suuctu-selalesi-aciklamasi-2

Mustafakemalpaşa ilçesindeki ünlü Suuçtu Şelalesi’nin betonlaşmasına yol açacağı öne sürülen projenin durdurulduğu açıklandı. Açıklamayı Mustafakemalpaşa Belediyesi Başkanı Sadi Kurtulan yaptı. Başkan Kurtulan, tepki amacıyla yayınlanan görseldeki yapının da foto montaj ürünü olduğunu belirterek, açıklamasında şunları kaydetti:

‘’Suuçtu Şelalesi’nde bakanlık onayı ile başlatılan projeyle ilgili sosyal medya üzerinden yürüyen tartışmaları yakından takip etmekteyiz. Öncelikle doğayı koruma refleksiyle hareket ederek projeyle ilgili yapılan tüm eleştirileri büyük bir saygıyla karşıladığımızı ve dikkate aldığımızın bilinmesini isteriz.

Bereketli toprakları, üretken insanları ve doğal güzellikleriyle övündüğümüz Mustafakemalpaşa’mızın bu değerlerini korumak için uzun yıllardır sergilediğimiz duruşu, kararlılığı en iyi hemşerilerimiz biliyor.

Hiçbir projenin doğa ve yaşam hakkından üstün olmadığına inanan bir anlayışa sahip bizlerin aksi şekilde hareket etmesi beklenemez. Tamamen tüm vatandaşlarımızın bu doğal güzelliğin tadını doyasıya çıkarması, daha kaliteli zaman geçirmeleri için başlatılan 75 metrekare üzerinde tek katlı ve doğaya uyumlu projenin DURDURULDUĞUNU,  hemşerilerimiz, doğaseverler ve teknik ekibimizle yapılacak değerlendirmelerin ardından gerekirse revize edileceğini ya da iptal edilmesinin gündeme gelebileceğinin herkes tarafından bilinmesini isteriz.

Değerli doğa severler bu yazıyı tam 48 saat önce paylaşmak için kaleme aldım.  Ancak öncelikle yukarıda belirttiğimiz gibi henüz ilgili arkadaşlarla, ekibimizle değerlendirme fırsatı bulamadan. Yine temeli atılan proje ile foto montajla tamamen doğa katliamı havası yaratılarak servis edilen çirkin kampanyanın ardından bekleme kararı aldık. Çünkü kendi haber sitesinde konuya hiç yer vermeyerek,  sadece sosyal medya üzerinden 3 günde binlerce lira bütçeli reklam vermelerinin arkasındaki ali cengiz oyunlarını çok iyi biliyorduk.

1-Bir kez daha tekrarlıyoruz, tüm eleştirilere büyük saygı duyuyoruz. Ancak daha ne olduğunu dahi anlamadan yapılan hakaretleri bu kez onların terbiyesizliği diyerek geçiştiriyoruz. Amacı ve niyeti belli olan şahıslarla, para için çirkin bir kampanyayı yürütülenlerle hukuk önünde mücadelemiz yeni başlıyor.

2-Davetimizi üzerine Suuçtu’ya gelerek fikirlerini beyan eden DOĞADER’den değerli arkadaşlarımız Murat Demir ve Caner Gökbayrak’a teşekkür ediyoruz. Şimdi olduğu gibi geçmişte yine doğa ve çevre için birlikte kararlar almış, birlikte hareket etmiştik.

3- Amacımız sadece bu güzelliğe biraz daha güzellik katmak, insanların daha kaliteli zaman geçirmeleri için hazırlanan,  tekrar altını çizerek paylaşıyoruz ki fotoğraf hilesiyle algı operasyonu yapanların paylaştıklarıyla projemiz arasında hiçbir benzerlik bulunmamasına rağmen iptal ediyoruz.

Yine istemeyerek üzdüğümüz doğa severleri mutlu edecek ise : hata ise hatadan, yanlış ise yanlıştan dönüyoruz ki erdemli yönetim anlayışı da bu değil mi zaten?

Saygılarımızla…’’

 

 benzer haberler

Karacabey ‘Uluslararası Leylek Festivali’ başlıyor  

Karacabey ‘Uluslararası Leylek Festivali’ başlıyor

YIL-MEK’ten 51 bin kişiye mesleki kurs  

YIL-MEK’ten 51 bin kişiye mesleki kurs

‘Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali’ Nilüfer’de başladı  

‘Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali’ Nilüfer’de başladı