Bu Kategoridesiniz : / 27 Temmuz 2016 Çarşamba 13:18

Taksim’de özlenen fotoğraf

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Taksim’de gerçekleşen buluşmayı değerlendirirken, “Farklı siyasi görüşte olsa da, bu ülke ‘konu demokrasi ise biz varız’ diyerek bir araya gelmenin coşkusunu yaşadı. CHP olarak bu coşkuya evsahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

CHP’nin çağrısıyla Taksim Meydanı’nda yapılan ‘Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi’nde yüzbinlerin “Ne darbe ne dikta” diyerek güzel bir Türkiye tablosu oluşturduğunu belirten İrgil açıklamasında şunları söyledi:

TÜM TÜRKİYE ŞAHİT OLDU

IMG_0833“Zor ve sancılı günlerden geçerken önceki gün Taksim’de özlenen bir Türkiye fotoğrafında buluştuk. Genci-yaşlısıyla ellerinde sadece Türk bayrakları ve Atatürk resimleri taşıyan yüzbinler meydanı doldurdu. Sadece Taksim meydanında değil, barikatların arkasında, Gezi Parkı’nda, İstiklal Caddesi’nde büyük bir coşku vardı. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden yola çıkarak buluşma alanına gelen yüzbinlerce insan laik, demokratik cumhuriyet için omuz omuzaydı. Böyle bir buluşmaya ne denli ihtiyaç olduğuna, ne denli özlem duyulduğuna sadece alanda bulunanlar değil, tüm Türkiye şahit oldu. Önceki gün Taksim’de yüzbinler, demokrasimizin teminatı olan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkesinin Türkiye için ne kadar yaşamsal olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.”

 benzer haberler

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın  

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil  

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil

Meslek garantili güzellik kursları  

Meslek garantili güzellik kursları