Bu Kategoridesiniz : 01 Eylül 2016 Perşembe 14:18

Tankların nasıl durdurulacağını bilen tek ülke Türkiye

4-635ed9.jpg&w=712&h=470

Bursa Valisi İzzettin Küçük, 2016-2017 Adli Yargı Yılı Açılış Töreni’ne katıldı. Vali Küçük, ”Dünyada bütün ülkeler tankların nasıl yürütüleceğini bilir ama tankların nasıl durdurulacağını bilen tek ülke Türkiye’dir. Halkımız, silahsız bir şekilde sadece elindeki bayrağı ile canını ortaya koyarak tankların önüne geçmiş, gökten mermi yağdıran helikopterlere meydanlarda karşı durmuştur”dedi.

Bursa Adalet Sarayı bahçesinde gerçekleştirilen törende yeni Adli Yılın Bursa’ya, Ülkemize ve bütün adli yargı mensuplarına hayırlı olmasını dileyen Vali Küçük,” Ülkemiz 15 Temmuz’da gerçekten büyük bir uçurumun kenarından döndü. Devletin bütün hücrelerine,  sinir uçlarına sızmış bir terör örgütü silahlı ve kanlı bir darbe girişiminde bulundu. Bu darbe girişimi halkımızın, devletin ve devlete bağlı kuvvetlerinin dirayetiyle püskürtüldü. Tabii bu püskürtme tarihte eşi benzeri çok az görülen bir hadiseydi. Dünyada bütün ülkeler tankların nasıl yürütüleceğini bilir ama tankların nasıl durdurulacağını bilen tek ülke Türkiye’dir. Halkımız, silahsız bir şekilde sadece elindeki bayrağı ile canını ortaya koyarak tankların önüne geçmiş, gökten mermi yağdıran helikopterlere meydanlarda karşı durmuştur. Bu bağlamda şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor gazilerimize Allah’tan sağlık afiyet diliyorum”ifadelerini kullandı.

YARINLAR ÇOK DAHA PARLAK OLACAK

Bursa Valisi İzzettin Küçük konuşmasına,”15 Temmuz akabinde ise Türk Milletinin bir daha böyle büyük badirelere maruz kalmaması için devletimizin sinir uçlarına yerleşmiş terör örgütünün sızdıkları her noktadan sökülüp atılması gerekmekteydi. Bu hususta hâkim ve savcılarımız bu olayın ilk saatlerinden itibaren Başsavcımızın öncülüğünde kesin, kararlı ve dirayetli bir duruş sergileyerek hiçbir mesai mefhumu gözetmeksizin gece ve gündüz süratle çalışarak işlerini en iyi şekilde yapmışlardır. Bu yürütülen önemli çalışmalardan ötürü kendilerine teşekkür ediyorum. Yarınların, önümüzdeki günlerin Türkiye için çok daha parlak olacağına, daha güzel olacağına inanıyorum. Bu güzel günlerde de yargımızın büyük görevler yerine getireceğine inanıyorum”şeklinde devam etti.

Törende konuşan Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Şahin ise,”Ankara, İstanbul, Bursa gibi illerimizde canlı bomba eylemleri ile ülkemizi dize getirmeye ve ülke insanlarını geleceği konusunda karamsarlığa, farklılıklarımızı çatışma ortamına dönüştürmeye çalıştılar. Yargı camiası olarak bu örgütlerin ve arkasındaki güçlerin farkında olarak Emniyet Kuvvetlerimizle, Milletimizle, Devletimizle birlikte terör örgütlerine karşı hassasiyetle ve sıfır toleransla kanuni gereğini yerine getirdik. Yeni Adli Yılın vatanımıza, milletimize ve yargı camiamıza hayırlı olmasını diliyorum“dedi.

2016-2017 Adli Yargı Yılı Açılış Töreni, protokol konuşmaları sonrasında Adalet Sarayı içerisinde gerçekleştirilen kokteyl ile son buldu.

 benzer haberler

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın  

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil  

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava  

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava