Bu Kategoridesiniz : 17 Şubat 2017 Cuma 13:12

Toplu taşıma araçlarına sıkı denetim

Bursa’da faaliyet gösteren toplu taşıma araçları ile ilgili olarak basın ve sosyal medyada çıkan haber ve paylaşımlarla ilgili olarak, toplu taşıma yapan araç ve sürücüler üzerinde yapılan rutin kontroller haricinde sivil kıyafetli Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri de iş başında. Bu görevliler, toplu taşıma araçlarında ücret karşılığı müşteri gibi seyahat ederek, sürücünün yaptığı trafik kural ihlallerini tespit edip varış noktasında sürücülere kendilerini tanıtarak yapmış oldukları kural ihlalleri çerçevesinde Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenliyor.

2017 yılı Ocak ayı içerisinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı sivil olarak görevlendirilen personellerin toplu taşıma araçları içerisinde seyahat ettirilerek yapılan trafik denetimlerinde; 59 araç kontrol edildi, 15 araç sürücüsüne muhtelif maddelerden 2244 TL Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlendi.

O ŞOFÖRE CEZA

Sosyal medyada, seyir halindeki halk otobüsü şoförünün direksiyon başında cep telefonu ile oynadığı şeklinde çıkan haber ve paylaşımlar ile ilgili araştırmalar neticesinde habere konu olan halk otobüsü şoförünün H.S olduğu tespit edildi. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 73. maddesine istinaden 95 TL Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı tatbik şoförün Karayolları Trafik Kanunu 45. maddesine istinaden sürücü belgesine de el konuldu.

 

 benzer haberler

YIL-MEK’ten 51 bin kişiye mesleki kurs  

YIL-MEK’ten 51 bin kişiye mesleki kurs

‘Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali’ Nilüfer’de başladı  

‘Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali’ Nilüfer’de başladı

Bursa’daki ceza evlerinde kalan hükümlülere mesleki eğitim  

Bursa’daki ceza evlerinde kalan hükümlülere mesleki eğitim