Bu Kategoridesiniz : 05 Ağustos 2016 Cuma 23:38

Türkiye’nin gücünü bütün dünya gördü

6-1b718a.jpg&w=712&h=470

Yeni kabinedeki görevinin ilk ziyaretini Bursa’ya gerçekleştiren ve ayağının tozuyla Bursa’daki sanayi kuruluşlarını gezen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, dün İnegöl’de başladığı programına bugün de Bursa Sanayi Bölgesi’nde devam etti.

İlk olarak BTSO ev sahipliğinde gerçekleştirilen Bursa Organize Sanayi Bölgesi Yönetimleri İstişare Toplantısı’na katılan Bakan Özlü’ye Bursa Valisi İzzettin Küçük de eşlik etti. İstişare Toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Özlü, “Ülkemiz sanayisinin lokomotif şehri Bursa’da sanayicimizin istek, dilek ve şikayetlerini dinlemek ve çalışmaları yerinde incelemek üzere buradayım. Bursa, 22 sanayi bölgesi ve üretim alt yapısı ile diğer şehirlerden farklı bir yapıda. Ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında Bursa’nın oldukça etkili bir rol oynayacağını belirtmek isterim” dedi. Açıklamasında, Türkiye’nin 15 temmuz darbe girişimini başarıyla bertaraf ettiğini vurgulayan Bakan Özlü, “Türkiye 16 temmuz sabahı tüm kurum ve kuruluşlarıyla hizmetlerini aksatmadan sürdürerek dünya kamuoyuna gücünü göstermiş oldu” ifadelerini kullandı.

BTSO’daki programın akabinde Bakan Özlü, Vali Küçük ve beraberindeki heyet Bosch Fabrikası’nı ziyaret etti. Heyet, NASA tarafından Jüpiter’in sırlarını açığa çıkarmak üzere yürürlüğe konulan bir proje için hidrolik motor üreten fabrikada, yetkililerden bilgi aldı. Bosch’un yabancı sanayi yatırımları bakımından Türkiye’de bulunan önemli şirketlerden biri olduğunu ve bu yatırımların aralıksız devam edeceğini duymaktan memnun olduğunu ifade eden Bakan Özlü, fabrikadaki incelemenin ardından işçilerle birlikte yemek yedi.

 benzer haberler

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu  

Baran Çelik, UİB Koordinatör Başkanı oldu

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü  

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’  

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’