Bu Kategoridesiniz : 22 Eylül 2016 Perşembe 16:25

TVF Pro Beach Tour Nilüfer Etabı başlıyor

dsc_0780

Nilüfer Belediyesi, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) işbirliğiyle düzenlenen Pro Beach Tour Türkiye Plaj Voleybolu Nilüfer Etabı serisine ev sahipliği yapacak. Yılın son organizasyonu olan Nilüfer Etabı’nda, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden  sporcular şampiyonluk mücadelesi verecek.

2016 Balkan Beach Tour’a ev sahipliği yaparak Bursa’da bir ilki gerçekleştiren Nilüfer Belediyesi, bu kez de Pro Beach Tour’a sahne olacak. Nilüfer Belediyesi’nin, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) işbirliğiyle TVF Cengiz Göllü Plaj Voleybolu Tesisi’nde düzenleyeceği Pro Beach Tour Türkiye Plaj Voleybolu Nilüfer Etabı serisinde Türkiye’nin yanı sıra Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Ukrayna, Romanya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden sporcular mücadele edecek.

Pro Beach Tour’da yılın son organizasyonu olan Nilüfer Etabı’nda 9 kadın ve 17 erkek olmak üzere toplam 26 takım şampiyonluk için ter dökecek. Turnuvada derece alacak olan sporculara toplam 40 bin TL para ödülü verilecek.

Girişler ücretsiz

Geçtiğimiz aylarda da 2016 Balkan Beach Tour’a ev sahipliği yaptıklarını hatırlatan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Sporun farklı branşlarını Nilüferlilerle buluşturmaya devam ediyoruz. Plaj voleybolunun kentimizde yaygınlaşması için TVF ile işbirliği yapıyoruz” dedi.

Organizasyonda girişlerin ücretsiz olacağını belirten Başkan Bozbey, tüm Bursa halkını bu coşkuya ortak olmaya davet etti.

Pazar günü final heyecanı yaşanacak

Bir aksaklık nedeniyle, bir gün gecikmeli olarak 23 Eylül cuma günü başlayacak turnuvada, 25 Eylül Pazar günü final heyecanı yaşanacak. Erkekler finalinin saat 13.00’de oynanacağı turnuvada, kadınlar finali de saat 14.00’de yapılacak.

Organizasyonun final maçları ve ödül töreni NTV Spor’dan naklen yayınlanacak. Karşılaşmalar, plaj.tvf.com.tr ya da tvfbeach.com internet sitelerinden takip edilebilir.

 benzer haberler

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi  

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi

Osmangazi’nin gol kraliçesi  

Osmangazi’nin gol kraliçesi

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit  

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit