Bu Kategoridesiniz : 06 Aralık 2016 Salı 20:31

Ünlü koreograftan Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’na eğitim

Aldığı başarılarla dikkatleri üzerine toplayan Nilüfer Belediyesi Nilüfer Halk Dansları Topluluğu, çalışmalarını ABD’de sürdüren ünlü koreograf Korhan Başaran’dan modern dans eğitimi aldı.

Türkiye’de ve yurt dışında sayısız ödül alan Nilüfer Belediyesi Nilüfer Halk Dansları Topluluğu yeni gösteriler için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Nilüfer Halk Dansları Topluluğu Gösteri Grubu, Profesyonel dans yaşamına New York’ta devam eden ünlü koreograf Korhan Başaran’dan modern dans eğitimi aldı. Bir dönem Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu’yla da dans eden Korhan Başaran, Nilüfer Halk Dansları Topluluğu Gösteri Grubu dansçılarına bedensel farkındalık ve duygu akışının dışa vuruşuna ilişkin eğitimler verdi. Başaran, 60 kişilik ekibe 3 saat boyunca verdiği eğitim ile dansçılara farklı bir bakış açısı kazandırdı.

Keyifli geçen eğitimde Korhan Başaran, Nilüfer Belediyesi Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nu yakından takip ettiğini belirterek dansçıları ve eğitmenlerini gösterdikleri başarı nedeniyle kutladı.

 benzer haberler

Bursalılar, huzurevi sakinleriyle bu kermeste buluştu  

Bursalılar, huzurevi sakinleriyle bu kermeste buluştu

Vali Küçük muhtarları dinledi  

Vali Küçük muhtarları dinledi

Bursa’da kurtuluş coşkusu  

Bursa’da kurtuluş coşkusu