Bu Kategoridesiniz : 15 Kasım 2016 Salı 18:00

Vali Küçük direksiyona geçti

fuar

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa 9. Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları (Bursa Otoshow 2016) Fuarı açılışına  katıldı.

Otomotiv sektöründe Türkiye’nin lokomotifi kabul edilen Bursa, TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Bursa Otoshow’ Fuarına 9. kez ev sahipliği yapıyor.

Fuarda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali İzzettin Küçük, “Bu fuara gelen vatandaşlar pek çok otomobil görecekler, geçmişe gidecekler, macera araçlarını görecekler, bunun yanında iş araçlarını görecekler. Her biri insana mutluluk veriyor, bir iki saat güzel vakit geçirebileceğiniz bir fuar. Tabii  sektör temsilcileri için de son modeller ve trendleri bulabilecekleri bir fuar. Hayırlı olsun, ben geziyorken çok mutluyum görüyorsunuz. 30 yıl önceki makam aracını gördük. Çok güzel, çok temiz, sahibini tebrik ediyorum. Bugün üretilmiş olsa ancak bu kadar güzel ve temiz olabilir” dedi.

Özel Tüketim Vergisi’nde indirim olup olmayacağı sorusuna cevap veren Vali Küçük, “ÖTV’nin düşmesiyle ilgili Hükümetimiz bir çalışma yapıyor. Sadece otomotiv alanında değil vergi indirimiyle ilgili de bir çalışma yapılıyor. Bu çalışmanın tüketimi daha da canlandıracağına inanıyorum. Umarım bir an önce tamamlanır ve insanlar hayal kurdukları araçları alırlar” dedi.

Birbirinden şık stantlarda son model araçların sergilendiği Fuarda, farklı segmentlerde 50 bin ile 700 bin lira arası fiyatlardaki araçlar otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

otoshow

 

 

 benzer haberler

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü  

Oyak Renault’a Altın Pusula ödülü

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’  

Enflasyonu düşürmek için ‘acı reçete’

Otomotivde nisan ihracatı 2,9 milyar dolar   

Otomotivde nisan ihracatı 2,9 milyar dolar