Bu Kategoridesiniz : 10 Ocak 2017 Salı 17:32

Vali Küçük: Gazeteci kamu vicdanını aydınlatan ışıktır

Bursa Valisi İzzettin Küçük, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Küçük’ün mesajı şöyle:
”İlkeli, doğru ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak gördüğümüz basın kurumlarımız ve mensubu olan gazeteciler, şartlar ve imkânlar ne olursa olsun görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, toplumda saygınlığı olan kişilerdir.
Herkesin malumudur ki, güçlü demokrasiler için güçlü basın kuruluşlarının varlığı önem arz etmektedir. Basın kuruluşları ise bu gücünü siz basın mensubu arkadaşlarımızdan almaktadır. İnanıyorum ki, basın kuruluşları ve onların temel direkleri olarak, hızlı ve objektif habercilik anlayışı ile yüklendiğiniz misyonu layıkıyla yerine getirerek kamu vicdanını aydınlatan ışık olmaya devam edeceksiniz.
Bu duygularla, fedakârca çalışarak halkımızı aydınlatan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”

 benzer haberler

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın  

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil  

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava  

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava