Bu Kategoridesiniz : 19 Eylül 2016 Pazartesi 19:57

Vatan size minnettar

Bursa Valisi İzzettin Küçük, 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Atatürk Anıtı’na çelenk sunma merasimi sonrasında Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şubesini ziyaret etti.

Odunluk Mahallesi Şehitlik Anıtı yanında bulunan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Başkanlığı yerleşkesinde, Bursa Şube Başkanı Metin Şenol, Kahraman Gaziler ve Şehit Aileleri tarafından karşılanan Vali Küçük, Gaziler ve Şehit Aileleri ile sohbet etti.

9copy-bb1942-jpgw712h470

Şehit Ailelerinin ve Gazilerin temennilerini tek tek not alan Vali Küçük, ”Gerek yerleşkenin fiziki şartları ve ulaşımı, gerekse Şehit Ailelerimizin ve gazilerimizin sosyal hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik çalışmaların hızlandırılması ve tamamlanması konusunda ben takipçi olacağım. Biz ne yaparsak yapalım kaybettiklerimizi geri getiremeyiz. Bizim tüm çalışmalarımız sizin büyük fedakârlığınız karşısında küçük bir şükran ifadesidir” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bursa Şube Başkanı Metin Şenol ise, ”24 yıldır gaziyim. Yıllardır derneğimizi, evlerimizi birçok büyüğümüz ziyaret etti. Ancak Gaziler gününde ilk defa bir Valimizi ağırlıyoruz. Bu anlamlı günde bizleri çok mutlu ettiniz” dedi.

VALİ KÜÇÜK’ÜN ONUR KONUKLARI

Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Gaziler, Merinos AKKM’de, Gaziler ve Şehit Yakınları onuruna düzenlenen yemekte tekrar bir araya geldi.

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen yemeği şereflendiren Gazilere ve Şehit Yakınlarına teşekkür eden Vali İzzettin Küçük Yaptığı konuşmada,şunları söyledi:

“Değerli Gazilerimiz, Şehitlerimizin Emanetleri, Saygıdeğer Konuklar, hanımefendiler, beyefendiler, sevgili anneler, babalar; bugün 19 Eylül. Bugün Sakarya Meydan Muharebesinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisince Büyük Komutan Atatürk’e “Gazilik” unvanının verildiği gün. Bugün Vatan toprağının her karışına terlerini, kanlarını, vücutlarının bir parçasını gözünü kırpmadan vererek Türk tarihini altın harflerle yazan, vatan toprağına hizmet noktasında bizlerin ilham kaynağı olan, kahramanlığın ve fedakârlığın sönmeyen meşaleleri gazilerimizin günü. Bugün sizlerin huzurunda başımız dik, dudaklarımızda dua kıpırtıları ve büyük bir gurur var. O gururun sahipleri sizlersiniz. Çünkü sizler aşık olduğunuz vatanın bir karış toprağını vermemek için canlarınızı ortaya koydunuz. Tarihin şeref levhalarına isimleriniz altın harflerle yazıldı. Ondan daha önemlisi bu vakur millet sizleri kalbinin en müstesna yerine koydu. Gazilerimiz ve şehitlerimiz gibi kahramanlar oldukça Türkiye sonsuza kadar payidar olacaktır. Üzerinde yaşadığımız toprakları bizlere vatan yapan aziz ecdadımız, canlarıyla bu emanete sahip çıkmış ve bu kutsal emaneti bizlere miras bırakmıştır. Bugün bu salondaki ruh, Çanakkale’deki dedelerimizin ruhu. Çanakkale’de şehit ve gazi olanların anlayışı, inancı, vatan sevinci, ruhu ne ise, bugün bu salonda siz değerli şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin ruhu da aynıdır. Bu sebeple özellikle şehit yakınlarımızdan istirham ediyorum; lütfen metanetinizi koruyun. Lütfen ölümsüzlük şerbetini içen şehidiniz sizi başı dik görsün. Değerli Konuklar; Ülkemiz coğrafya olarak o kadar kıymetli bir yerdeki maalesef düşmanımız eksik olmuyor. Bazen dışarıdan bazen içeriden hainler bu güzel ülkeyi karıştırmak, bölmek için uğraşıp duruyorlar. Ama hesaba katmadıkları bir şey var ki şehit ve gazilerimizin mübarek kanlarıyla sulanan bu topraklar hainlere her zaman haram olmuştur. Son dönemde devletimizin ve ordumuzun sabrını sınamaya kalkanlar bugün saklandıkları inleri başlarına geçince kaçacak delik aramaya başlamışlardır. Ne zaman ki bu milletin üzerine kara bulutlarla karanlıklar hâkim kılınmaya çalışılsa şehitlerimizin ve gazilerimizin ruh aydınlıkları,  o karanlıkları dağıtan birer ışık olmuştur. Biz bugün milletçe şanlı yürüyüşümüze devam ediyorsak, bu nimet değerli gazilerimizin ve aziz şehitlerimizin vesilesi iledir. Emin olun ki, bizler millet olarak gücümüzü sizlerden alıyoruz, sizin inancınızdan, sizin metanetinizden alıyoruz. Çocuklarımızın masumiyeti, yaşlılarımızın  tecrübesi, engellilerimizin gönül zenginliği, yardıma muhtaçların hayır duası, şehit yakınları ve gazilerimizin memleket sevdası bizim bu gücümüze güç katmakta, milli birlik ve beraberliğimizin daima canlı ve güçlü olmasını sağlamaktadır. İnşaallah bu birliğimiz, beraberliğimiz kıyamete kadar devam eder. Bu duygularla sizlerle beraber aynı sofrayı paylaşmaktan dolayı onur duyduğumu ifade ediyor, Devletim, milletim ve tüm Bursa halkı adına hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

13-dbb5e5-jpgw712h470

KOCA YÜREKLİ ÇOCUKLAR

Bursa Valisi İzzettin Küçük Merinos AKKM Yıldırım Beyazıt Salonu Fuaye Alanında, Bursa Çimento Fabrikası Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve geliri Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfına bağışlanacak olan sergiyi beğeni ile inceledi. Sergilenen eserlerden bir miktarını satın alan Vali İzzettin Küçük,”Bu sergi beni çok mutlu etti. Milli bilinç ile yetişen ve bu düşünceyle üreten, bu anlamlı günde kahraman gazilerimize karınca kararınca sizin yanınızdayız diyen öğrencilerimize, öğrencilerimizin yanında olan Görsel Sanatlar Öğretmeni Çiğdem Yürüm hanımefendiye ve Okul Müdürümüz Mehmet Yılmaz Beye de çok teşekkür ediyorum onları kutluyorum“dedi.

 

 benzer haberler

Başkan Edebali’den moral ziyareti  

Başkan Edebali’den moral ziyareti

‘Bursa Bıçağı’ tescillendi  

‘Bursa Bıçağı’ tescillendi

Uludağ’ı bilimle keşfettiler  

Uludağ’ı bilimle keşfettiler