28 Mart 2017 Salı 21:24

Yanlış anlaşmalar üzerine kurulu komik bir hikaye

Yanlış anlaşmalar üzerine kurulu komik bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyan iddialı film Yanlış Anlama’nın basın toplantısı Ajwa Otel’de gerçekleşti.  Toplantıya filmin yönetmeni Ulaş Cihan Şimşek, Yapımcısı Levent Cengizhan, Senaristi Ayberk Çınar, başrol oyuncularından Hakan Bilgin ve diğer oyuncular katıldı. Hakan Bilgin film hakkında basına genel bir bilgi verdi. “Film yanlış anlamalar üzerine kurulu eğlenceli bir hikaye. Kimseyle dalga geçmeden, kimseyi üzmeden bu yanlış anlamaların nelere yol açtığını anlatacağız. Dilin düşürdüğü ofsaytlara güleceğiz” dedi. 

Yönetmen Ulaş Cihan Şimşek ise “Benim için bu proje bir ilk olacak. Kardeş devlet Azerbaycan’ın sevilen oyuncularıyla çalışmak farklı bir deneyim olacak. Bakü’de herkes bizi çok güzel  ağırladı. Orada çok iyi kalkınan bir sinema sektörü var. Senaristimiz Ayberk Çınar çok güzel bir senaryo ortaya koydu yapımcımızın da bize verdiği destekle çok iyi bir işe imza atacağımızı düşünüyorum. Nisanın ilk haftası Balat’ta çekimlere başlıyoruz mayısın ortasına kadar da Bakü’deyiz. Ekim’de vizyon diyoruz” dedi. Yapımcı Levent Cengizhan da “Biz iki devlet tek millet diyoruz oradaki samimiyeti, esprili konuşmaları ekranlara taşımak istedik. Azerbaycan’ın ve Türkiye’nin değerli oyuncularını bir araya getirdik” dedi. 

Toplantının en renkli anlarına Azerbaycan’ın Cem Yılmaz’ı olarak tanınan Ferda Amin imza attı. Basın toplantısının ortasında boks eldivenlerine giyerek Şahan Gökbakar’a seslenen Ferda Amin, “Şahan kardeş bu iş cüsseye bakmaz, ekrandan olmaz gel de burda çarpışalım” dedi. Recep İvedik 5 filminin fragmanının yayınlanmasından sonra Azerbaycanlı sporcu ve Türk sporcunun karşılaştığı sahnelere gelen tepkilere gönderme yapan Ferda Amin “Tabii ki şaka yapıyorum, Şahan bir espri yapmış biz onu her zaman severiz” diyerek destek verdi. Güzelliğiyle dikkat çeken Azerbaycan’ın en ünlü kadın oyuncularından Pervin Abiyeva da “Ben genelde dram oynuyorum bu film benim için bir ilk olacak. İlk komedi deneyimim çok heyecanlıyım” dedi. 

Benim Bilmem Eşim Bilir’e katılan ve rating rekorları kıran Islam Mehreliyev de filmin kadrosunda yer alıyor. Soruları yanıtlayan Islam ise Zeki Müren’den öğrendiği tekerlemeyi okuyarak sözlerine başladı. “ İlker Ayrık’ın programı için Türkiye’ye gelmiştim. Yarışmada Türk halkı sağ olsun beni çok sevdi. Bu yapımda yer almaktan çok mutluluk duyuyorum” dedi. Filmin bir de sürpriz karakteri bulunuyor. Bahadır Efe’nin canlandırdığı sürpriz karakter sır gibi saklanıyor.