Bu Kategoridesiniz : 27 Ocak 2017 Cuma 19:40

Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi şifa dağıtıyor

yb (1)

Sağlık hizmetleri alanında ilçedeki önemli bir açığı kapatan Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi, vatandaşlara şifa dağıtmaya devam ediyor.

Sosyal belediyecilik alanında Türkiye’ye örnek çalışmalara imza atan Yıldırım Belediyesi, sağlık alanında da önemli hizmetler üretiyor. 1 başhekimin kontrolünde; 7 uzman doktor, 5 pratisyen hekim, 3 diş hekimi, 18 hemşire, 4 acil tıp teknisyeni, 6 laborant, 3 radyoloji teknikeri, 4 tıbbi sekreter, 7 büro yb (3)personeli, 7 halkla ilişkiler personeli,6 ambulans şoförü, 8 cenaze aracı şoförü, 3 defin hizmetleri personeli, 7 temizlik personeli ile Yıldırımlılara şifa dağıtan Yıldırım Tıp Merkezi; 2016 yılında 153 bin 696 vatandaşa poliklinik hizmeti verirken, 6 bin 239 radyolojik, 98 bin 644 laboratuvar tetkik işlemi gerçekleştirdi. Aynı dönemde 3 bin 147 hastanın nakli sağlanırken, 2 bin 822 de cenaze nakli yapıldı. Dahiliye polikliniğinde 12 bin 650, çocuk polikliniğinde 25 bin 881, kadın doğum polikliniğinde 10 bin 933, diş polikliniğinde 5 bin 354, KBB polikliniğinde 11 bin 293, göz polikliniğinde 13 bin 698, genel poliklinikte 539 ve acil polikliniğinde 73 bin 348 hastaya hizmet verildi.

‘İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE’

İnsan sağlığının her şeyden önce geldiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Tıp merkezimiz, alanında uzman kadrosu ile vatandaşlarımıza daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke ediniyor. Amacımız modern tıbbi cihazlar ile Yıldırımlıları sağlığına en kısa sürede kavuşturmak” dedi. Yıldırım Belediyesi’nin sürdürdüğü sağlık hizmetlerini çok önemsediğini dile getiren Başkan Edebali, “İlçemiz sınırları içerisinde yaşayıp, hizmetin ulaşmadığı vatandaşımız kalmayacak. Mutlu bir toplum ancak sağlıklı bireyler ile oluşturulabilir” ifadelerini kullandı. Yıldırım’ın bir dayanışma şehri olduğunu, sadece iyi günlerinde değil kötü günlerinde de Yıldırımlıların yanında olduklarını vurgulayan Başkan Edebali, “Vatandaşlarımızdan cenazesi olanlara, en zor günlerinde tüm işlemleri ücretsiz olarak sağlayarak, acılarını ve kederlerini bir nebze de olsa hafifletmeye çalışıyoruz. Bu bizim kültürümüzün ve kadim medeniyetimizin bize yüklediği bir görev” ifadelerini kullandı.

SOĞUK ALGINLIĞI UYARISI

Kış mevsiminin kendini hissettirmesiyle birlikte artan soğuk algınlığı hastalığı şikayeti ile Yıldırım Tıp Merkezi’ne başvuranların sayısında artış olması nedeniyle Yıldırım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü de bir uyarı yayımladı. Soğuk algınlığı hastalığına çok küçük mikroorganizmaların neden olduğu, hapşırık ve öksürük aracılığıyla bir insandan diğerine bulaştığı belirtilen açıklamada “Burun akıntısı, hapşırık, hafif ateş (38.3-38.9 °C ), iştahta azalma ve öksürük en belirgin bulgular. Üç ay ve altındaki çocuklarda, herhangi bir şikâyet durumunda çocuk hekimine başvurmak gerekmektedir. Çünkü küçük çocuklarda semptomlar yanıltıcı olabilmekle beraber, hızlı bir şekilde bronşiolit, krup ve zatürre gibi daha ağır enfeksiyonlara ilerleyebilir” sözlerine yer verildi.

 benzer haberler

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil  

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil

Acil Servis hekimlerine iletişim eğitimi  

Acil Servis hekimlerine iletişim eğitimi

Yüksek İhtisas’ta endoskopik hipofiz cerrahisi ameliyatları başladı  

Yüksek İhtisas’ta endoskopik hipofiz cerrahisi ameliyatları başladı