Bu Kategoridesiniz : 10 Aralık 2016 Cumartesi 22:39

Yıldırım’da trafik düzenlemesi nefes aldırdı

yb-8

İlçe sakinlerinin ulaşım konusunda sıkıntı yaşamaması için azami gayret gösteren Yıldırım Belediyesi, cadde ve sokaklarda trafik çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor.

İdeal şehir Yıldırım anlayışıyla hizmetlerini aralıksız sürdüren Yıldırım Belediyesi, ilçedeki trafik sorununu çözüme kavuşturmak için çalışmalarını 7/24 devam ediyor. Yıldırım Belediyesi ekipleri bu çalışmalar doğrultusunda Erikli, 75. Yıl, Bağlaraltı, Cumalıkızık, Davutdede, Değirmenlikızık, Mimarsinan, Selçukbey, Piremir, Karamazak, Şükraniye, Yiğitler, Zümrütevler ve Emirsultan mahallelerindeki cadde ve sokaklarda yönlendirme tabelalarını yenilerken, gerekli olan noktalara ise güvenlik aynaları ve hız kesme tümsekleri yerleştirdi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ‘ulaşılabilir şehir Yıldırım’ hedefine adım adım ilerlediklerini söyleyerek, “Bir şehri yaşanabilir kılan en büyük etkenlerden biri olan ulaşım konusunda Yıldırım’da çalışmalarımıza son sürat devam ediyoruz” dedi.

CADDE VE SOKAKLAR BAŞTAN AŞAĞI DÜZENLENİYOR

Yıldırım Belediyesi olarak son 1 yıl içerisinde cadde ve sokaklardaki çalışmalarda önemli aşamalar kaydettiklerini belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Ana arterler başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklarımızı yeniliyoruz. Amacımız hemşehrilerimiz için engebesiz, düzgün, rahat ve konforlu yolları olan Yıldırım’ı oluşturmak” diye konuştu. Kentsel dönüşüm projelerinde ulaşımı her yönüyle ele aldıklarını vurgulayan Başkan Edebali, “Yıldırım’ın ulaşım planında trafik sorunu olmayan güvenli ve geniş yollar yer alıyor. Bu amaç doğrultusunda yatırımlara yenilerini ekleyerek, Yıldırım’ı hak ettiği planlı şehir düzenine getireceğiz” diyerek görüşlerini tamamladı.

 benzer haberler

Bursalılar, huzurevi sakinleriyle bu kermeste buluştu  

Bursalılar, huzurevi sakinleriyle bu kermeste buluştu

Vali Küçük muhtarları dinledi  

Vali Küçük muhtarları dinledi

Bursa’da kurtuluş coşkusu  

Bursa’da kurtuluş coşkusu