Bu Kategoridesiniz : 27 Ağustos 2016 Cumartesi 14:10

Yıldırımlı çocukların sünnet heyecanı

ylıdırımsunnet

Sosyal belediyecilik çalışmalarıyla vatandaşların yüzünü güldüren Yıldırım Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında 700 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.

Hayata geçirdiği insan odaklı projelerle ses getiren Yıldırım Belediyesi, 700 çocuğu sünnet ettirerek dezavantajlı ailelere destek oldu. Maddi imkanları yetersiz olan çocukları modern ve sağlıklı koşullarda sünnet ettiren Yıldırım Belediyesi, Spor Kompleksi’nde Sünnet Cemiyeti düzenleyerek miniklerin mutluluğuna katkıda bulundu. Cizre’de yaşanan terör saldırısında şehit olan güvenlik güçleri nedeniyle eğlenceleri iptal edilen cemiyete Medical Park Bursa Hastanesi Genel Müdürü Prof. Dr. Sedat Demir de katıldı. İnançlarını, kültürünü ve tarihini muhafaza eden toplumların ayakta kalabildiği bir dönem içerisinde oldunduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Dayanışma ile değerlerini, kültürünü ve inancını muhafaza eden toplumlar güçlü toplumlardır. Mutluluğun paylaştıkça çoğaldığının bilincinde olarak insanlarımızın bu mutluluğuna katkı sağlama çabasındayız. Yerel yönetim olarak bu dayanışma ruhunun yaşatılması adına 700 çocuğumuzun sünnet cemiyetini gerçekleştirerek hem maddi durumu yeterli olmayan ailelerimize destek olduk hem de yavrularımızın mutluluğunu paylaştık” dedi.

POZİTİF AYRIMCILIK VURGUSU

Belediye hizmetlerinde dezavantajlı bireylere yönelik pozitif ayrımcılık uyguladıklarını ifade eden Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Tarihimizi, kültürümüzü, ailevi ve toplumsal değerlerimizi muhafaza ettiğimiz sürece güçlü toplum olmaya devam edeceğiz. Yıldırım’da yaşayan tüm insanlarımız bizler için birbirinden kıymetli. Ancak dezavantajlı hizmet grubunda yer alan yaşlılarımız, çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz ve engellilerimiz bizler için öncelikli sırada yer alıyor. Dezavantajlı grupta yer alan insanlarımızı hayata hazırlayacak, şehirlilik bilincini aşılatacak, bir arada yaşama kültürümüzü geliştirecek bir çok sosyal ve kültürel projelerimiz ve etkinliklerimiz var. 700 yavrumuzu sünnet ettirdiğimiz bu önemli cemiyet de projemizden biri. Bu sene de Medical Park Hastanesi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğiyle modern ve sağlıklı koşullarda evlatlarımızın sünnetini yaptırdık. Sünnet cemiyetimizin organizasyonunda, sünnet işlemlerinde ve yavrularımıza kıyafetlerin temin edilmesinde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz ve Sağlık İşleri Müdürlüğümüz başta olmak üzere birçok çalışma arkadaşımızın emeği var. Bu süreçte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederken sünnet olan yavrularımıza sağlıklı, hayırlı ve bereketli uzun ömürler diliyorum” diye konuştu.

 

 benzer haberler

YIL-MEK’ten 51 bin kişiye mesleki kurs  

YIL-MEK’ten 51 bin kişiye mesleki kurs

‘Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali’ Nilüfer’de başladı  

‘Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali’ Nilüfer’de başladı

Bursa’daki ceza evlerinde kalan hükümlülere mesleki eğitim  

Bursa’daki ceza evlerinde kalan hükümlülere mesleki eğitim