Bu Kategoridesiniz : 10 Ocak 2017 Salı 18:22

Yıldırımlı kadınlar sağlıklı yaşıyor

plstes

Sağlıklı yaşam imkânlarını ilçe sakinlerinin ayağına götüren Yıldırım Belediyesi, ilçenin dört bir yanında hizmet verdiği kadın spor merkezleriyle zinde bir yaşamın kapılarını kadınlar için aralıyor.

Millet Mahallesi, 75. Yıl Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Spor Merkezi ve Barış Manço Kültür Merkezi’ndeki pilates seanslarına Yıldırımlı kadınlar yoğun ilgi gösteriyor. Pazartesi ve Cumartesi arası haftanın 6 günü gerçekleştirilen pilates kurslarında 08.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmet veriliyor. 4 ayrı merkezde kadınlara sağlıklı bir yaşam sunma hedefiyle kurs veren 12 bayan antrenör 650 üyeye spor yapma olanakları tanıyor. Spor eğitimlerine katılan kadınların kişisel eşyalarını koyabilecekleri kilitli dolaplar, soyunma odaları, dinlenme alanları ve duşlar da tesislerde mevcut. Öte yandan spor merkezlerine giderek kurslara katılma imkânı bulunmayan kadınlar, Yıldırım Belediyesi Web TV (tv.yildirim.bel.tr) üzerinden interaktif eğitimle pilates programlarını izleyerek evlerinde spor yapabilirler. Her geçen gün talebin arttığı kurslara katılarak pilates eğitimi almak isteyen Yıldırımlı kadınlar spor merkezlerine giderek başvuruda bulunabilirler.

PROFESYONEL SALONLARDAKİ İMKÂNLAR MEVCUT

Öncelikli hizmet grubunda yer alan kadınlar için projeler ürettiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Sosyal belediyecilik anlayışımız çerçevesinde kadınlara pozitif ayrımcılık uyguluyoruz. Ev hanımları ve çalışan kadınların daha sağlıklı, daha güvenli ve daha hijyenik bir ortamda spor yapabilmeleri için kadın spor merkezlerimizi hayata geçirdik. Profesyonel spor salonlarında bulunan aletleri kadınların hizmetine sunduk. Spor yaparak sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen tüm Bursalı hanımları spor merkezlerimize bekliyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 benzer haberler

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi  

2. Küme Küçük Kızlar futbol müsabakaları sona erdi

Osmangazi’nin gol kraliçesi  

Osmangazi’nin gol kraliçesi

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit  

BGL Play-Off çeyrek final serisi:  Tofaş 75-101 Banvit