Bu Kategoridesiniz : / 16 Temmuz 2016 Cumartesi 23:20

Ziyarette DOSAB Termik Santralı konuşuldu mu?

Bursa Valisi İzzettin Küçük, şehrin öncü kurum ve kuruluşlarını ziyaret etmeye devam ediyor.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesini (DOSAB) ziyaret eden Vali Küçük, DOSAB’ın kuruluşundan bugüne kadar yaptığı çalışmalarla ilgili Bölge Müdürü Serhat Şengül’den kısa bir brifing aldı. Ancak, DOSAB Termik Santralı’nın gündeme gelip gelmediği bilgisine ulaşılamadı.

DOSAB’ın Bursa sanayisi için büyük bir şans olduğunu belirten Vali Küçük, “DOSAB gelişmiş bir organize sanayi bölgesi. Bölge Müdürümüz de rakamlarla bu gelişmişliği ve büyümeyi net bir şekilde anlattı. Tabii Bursa gibi Türkiye’nin lokomotifi diyebileceğimiz bir şehre yakışan da bu olurdu. Çünkü hepimizin bildiği gibi Bursa, Türkiye’nin sanayi gelişimine önemli katkı sağlayan bir şehir. DOSAB’ın başarısı İlin Valisi olarak tabii ki beni de çok memnun etti. Özellikle sosyal sorumluluk projelerinizi ve çevre duyarlılığınızı canı gönülden destekliyorum. Kapım sizlere her zaman açık. Başarılarınızın devamını dilerim” dedi.

DOSAB’ın Türkiye’nin en büyük 5 organize sanayisinden biri olduğunu ifade eden Şengül, “15 yıldır organize sanayi bölgesindeyim. Bütün kalite belgelerini tamamlayan Türkiye’deki birkaç organize sanayi bölgesinden biriyiz. Bunları da aktif ve faal olarak gerçekten uyguluyoruz. Ayakları üzerinde durabilecek konumda olan bir organize sanayi bölgesi, bugüne kadar hiç kredi kullanmadık. 160 bin metrekare yeşil alanımız oldu. Bütün yağmur kanalizasyon hatlarımız, içme suyu şebekelerimiz hepsi yenilendi. Tüm elektrik şebekesini yer altına aldık. Elektrik kullanımında aksaklığa meydan verilmemesi için bütün önlemleri aldık. 2040’a kadar ilave bir trafo merkezine ihtiyacımız gözükmüyor. Arıtma tesisimiz de yine çok büyük. Ancak biz yeni teknolojik gelişmelerle geri kazanımda yeni tasarruf çalışmaları yapmayı da planlıyoruz. DOSAB büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Ziyaretiniz ve alakanız için çok teşekkür ederim” dedi.

Toplantı sonrasında Vali İzzettin Küçük, bölgeyi gezerek çalışmaları yerinde inceledi.

 benzer haberler

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın  

Prof.Dr.Yalçın: Hayvan sevgisi ders müfredatına alınsın

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil  

Parkinson hastasının beynine, hareketleri düzenleyen pil

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava  

Karnesinde zayıfı olana teleferik bedava