Bu Kategoridesiniz : / 24 Mayıs 2016 Salı 16:49

Acid Jazz ustaları Incognito grubu sahnede

21909_DSC_0036_201605241410

Dünyaca ünlü sanatçıları hayranlarıyla buluşturan ‘55. Uluslararası Bursa Festivali’nin bu akşamki konuğu Incognito, konser öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sanatçılar, Bursa konserinden dolayı çok heyecanlı olduklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 55.’si düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Festivali’nde bu akşam Acid Jazz ustaları Incognito grubu konser verecek. Konserden saatler önce Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’na gelen ve basın mensuplarıyla buluşan sanatçılar, Bursa konseri için çok heyecanlandıklarını ve çok mutlu olduklarını söyledi.

Müzik dünyasında grubu 30 yılı geride bırakan Incognito’nun kurucusu Jean-Paul Bluey, Uluslararası Bursa Festivali’nde Türk müzikseverlerle buluşmanın mutluluğunu yaşadığını anlattı. Konuşmasında, müziğin evrensel olduğunu ifade eden Jean-Paul, Türk müziklerinin yapısını da çok zengin bulduğunu söyledi. İngiltere’de yaşadıkları bölgeden dolayı çok fazla Türk tanıdığını anlatan Jean-Paul, İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu ve Tarkan gibi Türk sanatçılarının şarkılarına da aşina olduğunu dile getirdi. Işın Karaca’yı tanıdığını belirten Jean-Paul Bluey, Türk sanatçılarla Incognito olarak ortak çalışmalar için kapılarının açık olduğunu da vurguladı. İbrahim Tatlıses’in videolarını izlediğini ve Tatlıses’in sesini çok beğendiğinin altını çizen Jean-Paul, Bursa konserinde ise eski ve yeni şarkılarını söyleyeceklerini, Bursalılar için de sürprizlerinin olacağını söyledi. Sanatçılar, Bursa’yı gezerek kenti daha yakından tanımak için de heyecan duyduklarını sözlerine ekledi.

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) Genel Sekreteri Ahmet Erdönmez de Incognito’yu Bursa Festivali’nde ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını dile getirerek, sanatçıların Bursa gezisi kapsamında Bursa Kent Müzesi ve Karagöz Müzesi’ni de göreceklerini söyledi.

21909_DSC_0023_201605241410

 

 benzer haberler

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final  

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu  

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor  

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor