Bu Kategoridesiniz : / 24 Mayıs 2016 Salı 14:04

Başkan Edebali çocuklarla cilli oynadı

YB (1)

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 3 ayda 90 aileyiz ziyaret etti. Millet Mahallesi’nde çocuklarla cilli oynayan Başkan Edebali, sokak oyunlarının ve kurulan arkadaşlık ilişkilerinin çocukların sosyal gelişimi için çok önemli olduğunu vurguladı.

İnsan odaklı belediyecilik anlayışı kapsamında ilçe sakinlerini evlerinde ziyaret ederek, görüş ve taleplerini dinleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Eşi Şükran Edebali ile birlikte 3 ayda 90 ailenin misafiri oldu. Yıldırım’ın 700 bin kişilik büyük bir aile olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, ziyaretleri sırasında bir taraftan vatandaşların istek ve önerilerini alırken, diğer taraftan da yapılan çalışmalar hakkında Yıldırımlıları bilgilendiriyor. Özellikle kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda ilçe sakinlerinden gelen soruları cevaplandıran Başkan Edebali, Yıldırım’ın yüzde 33’ünü kapsayacak kentsel dönüşüm çalışmalarında öncelikli kıstaslarının mahalle kültürünü yaşatmak olduğunu vurguladı. Başkan Edebali, “Son yıllarda, dayanışma ve paylaşmanın esas olduğu mahalle kültürünün yerini, komşularının birbirini tanımadığı, insanların birbirlerine selam dahi vermediği apartman kültürü aldı. Bizi biz yapan en önemli unsur olan değerlerimizi korumak ve geliştirmek adına kentsel dönüşümümüzün merkezinde, insanların arasındaki ilişkilerin güçlü ve paylaşımlarının üst seviyede olduğu mahalle kültürünü yaşatmak yer alacak” dedi. Mahalle ziyaretlerinde kendisine yoğun ilgi gösteren çocukların isteklerini kırmayan Başkan Edebali, onlarla cilli oynadı. Çocuklara forma hediye eden Başkan Edebali, “Ailelerin güvenlik endişeleri, teknolojik gelişmeler ve plansız şehirleşme çocukları adeta evlere hapsediyor. Çocuklarımız evlerinde tek başına bilgisayar oyunları oynayarak büyüyor. Bu durumda da onların gelişimini olumsuz etkileniyor” dedi.

‘ÇOCUKLARIMIZA HER TÜRLÜ İMKÂNI SAĞLIYORUZ’

Çocukların sağlıklı gelişimi ve sosyalleşmesi, evlerinden çıkıp arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirmesi gerektiğine işaret eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Biz yerel yönetim olarak çocuklarımıza bu fiziksel imkanları sağlamak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. İlçemizde şu an 343 adet çocuk oyun ve dinlenme parkı var. Çocukların internet ve televizyon bağımlılığından koparak, kalıcı ve sağlam dostluklar edinebilmeleri amacıyla bu sayıyı daha da artıracağız. Sportif ve kültürel faaliyetlerimiz ile de Yıldırım’da çocuk olmanın ayrıcalığını yaşatacağız” diye konuştu.

‘SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİRİYORUZ’

Çocukların gelişimine katkı sağlayacak önemli projeleri hayata geçirdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Edebali, “Kısa bir süre öncesinde açılışını yaptığımız ‘Çocuk Cimnastik Merkezi’ ile yılda 3 bin çocuğun fiziksel aktivitelere katılmasına olanak sağlıyoruz. Yine okulların tatil olmasıyla birlikte faaliyete başlayacak yaz okullarımızda, yaklaşık 20 branşta yüzlerce çocuğumuza spor yapma imkanı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

 benzer haberler

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final  

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu  

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu

BursaRay’da, bu gece son sefere kalanlar dikkat  

BursaRay’da, bu gece son sefere kalanlar dikkat