Bu Kategoridesiniz : / 12 Mayıs 2016 Perşembe 16:41

Başkan Edebali’den beyaz meleklere çiçek

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nde Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi’nde görev yapan hemşireleri ve kadın personeli ziyaret ederek çiçek verdi.

Sağlık çalışanlarının, kutsal bir insanlık görevi gerçekleştirdiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İnsanların sağlıklarını korumak ve hastalara şifa olmak için kendi hayatlarından feragat ederek, dünyadaki en kutsal mesleklerden birisini ifa eden hemşirelerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Sağlık sistemlerinin asli unsurları olan hemşireler, hasta ve hasta yakınları beklentilerinin karşılanması için etkili, verimli ve duyarlı bir sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla omuzlarındaki kutsal sorumluluğun bilinci ile görev yapıyor” dedi.

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARI SAYGIYI HAK EDİYOR’

Sağlık çalışanlarının uğradıkları şiddete de değinen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, birey, aile ve toplum sağlığını kazandırmak için mesai harcayan hemşirelerimiz ve sağlık çalışanlarımız, maalesef hak etmedikleri muamelelerle karşılaşıyorlar. Tek amacı hayat kurtarmak olan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet içeren davranışlar kabul edilemez. Herkesi sağlık çalışanlarına karşı duyarlı olmaya davet ediyor, başta Tıp Merkezi’mizde Yıldırımlıların sağlığı için seferber olan hemşirelerimiz olmak üzere tüm hemşirelerimize iyi çalışmalar diliyorum” ifadelerini kullandı. Öte yandan Başkan İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi’ne giden çocukların, aşı, iğne ve doktor korkusunu yenmeleri adına miniklere ‘Üstün Cesaret Belgesi’ verdi. Yıldırım’da çocukların mutluluğunu her şeyin üzerinde tuttuklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, gelecek nesillere teslim edilecek emanet olarak gördükleri Yıldırım’ı, çocukların mutluluğu üzerine inşa ettiklerini vurguladı.

 

 benzer haberler

Uludağ Üniversitesi’nde aile dışı kök hücre nakli  

Uludağ Üniversitesi’nde aile dışı kök hücre nakli

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final  

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final

‘Pembe Rota’ ile Ayşe Arman, Bursa’da…  

‘Pembe Rota’ ile Ayşe Arman, Bursa’da…