Bu Kategoridesiniz : / 31 Mayıs 2016 Salı 13:32

Bu eserleri kursiyerler yaptı

Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi El-İzi Gönüllü Sanat Atölyesi kursiyerleri el emeği göz nuru eserlerini yıl sonu sergisinde sanatseverlerin beğenisine sundu.

Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi El-İzi Gönüllü Sanat Atölyesi kursiyerleri yaklaşık bir yıllık çalışmalarını düzenledikleri sergide izlenime açtı.

Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen yıl sonu resim sergisine ilgi büyük oldu. Serginin açılışını Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp gerçekleştirdi. Kursiyerlerin çok güzel eserler ortaya çıkardığını söyleyen Enginalp “Nilüfer’de her yerde sanat var. Kültür sanatın kentinde Nilüfer Kent Konseyi olarak bu tür çalışmalara destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Eğitmen Türkan Şen de amaçlarının hünerleri ortaya çıkarmak olduğunu söyleyerek, “Kadınlarımız sadece ev hanımı değil. Birçok yetenekleri var. Yeter ki kadınlara uygun imkan verilsin. 2007 yılından bu yana bu tür çalışmalarımız devam ediyor. Kursiyerlerimiz öz veriyle çalıştılar ve çok güzel eserler ortaya çıktı. 60 eseri görücüye çıkardık” diye konuştu.

Konuşmaların sonunda kursiyerlere sertifikalarını Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreteri Elvan Atay ve Nilüfer Mahalle Komiteleri Koordinatörü Şazi Çavuşoğlu verdi.

Sergi, 5 Haziran’a kadar Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde izlenime açık kalacak.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

 benzer haberler

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final  

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu  

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor  

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor