Bu Kategoridesiniz : 13 Mayıs 2016 Cuma 15:43

BUSMEK’ten ‘Ben de Varım’ projesine anlamlı destek

Gürsu’da BUSMEK kurs merkezine devam eden zihinsel engelli kursiyerler, ‘Ben de Varım’ projesiyle hem eğitim görecek hem de İŞKUR anlaşmasıyla finansal yardım alacaklar.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK), Gürsu Belediyesi, İŞKUR, Van Muradiyeliler Derneği, Gürsu Kent Konseyi ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçen ‘Ben de Varım’ projesinin açılış töreni gerçekleşti. Engelli bireylerin toplum içinde yer edinmelerinin kolaylaşması ve sorunlarının çözüm bulması amacıyla başlatılan projeye, BUSMEK el sanatları kurslarıyla katkı sağlayacak. Projenin açılış töreninde Gürsu İlçe Kaymakamı Mehmet Makas, İl Müftüsü Mehmet Emin Ay, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, İlçe Müftüsü Latif Kesmece, İŞKUR İl Müdürü Kasım Tilki, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım, BUSMEK Koordinatörü Eyüp Arda, Gürsu Kent Konseyi Başkanı Osman Altaş ve Van Muradiyeliler Derneği Başkanı Ferit Demir katıldı.

Törende konuşan Kasım Tilki; “Bu proje ile engelli bireylerimiz 6 ay boyunca BUSMEK kurslarında ahşap boyama eğitimi alarak hem güzel vakit geçirecekler hem de meslek sahibi olacaklar. İstihdam edilmelerinde büyük sıkıntı yaşadığımız zihinsel engelli arkadaşlarımızın bu proje süresince sosyal güvenlik kapsamında olmaları, hem aileleri için hem kendileri için çok büyük önem arz ediyor” dedi.

İlçe Kaymakamı Mehmet Makas projenin önemine değinerek, 12 engelli vatandaşın BUSMEK kursları ile el becerilerini geliştirerek kendi kazançlarını sağlayacaklarını belirtti. Programdan faydalanacak olan kursiyerlerin ve ailelerin mutluluğu ise görülmeye değerdi.

 

Etiketler: ,

 benzer haberler

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor  

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor

Bozbey’den şoförlere: Lütfen öncelikli olarak yayaya, bisikletliye, motosikletliye yol verin  

Bozbey’den şoförlere: Lütfen öncelikli olarak yayaya, bisikletliye, motosikletliye yol verin

Bursagaz Doğa Kulübü, Uludağ’da çöp topladı  

Bursagaz Doğa Kulübü, Uludağ’da çöp topladı