Bu Kategoridesiniz : / 20 Mayıs 2016 Cuma 13:33

‘Dünya Gençliğinin Gözünden Bursa’ sergisi Nilüfer’de

NLF_0151

Bursa Plastik Sanatlar Derneği’nin Renkler Arası Diyalog Projesi kapsamında  gerçekleştirdiği ‘Dünya Gençliğinin Gözünden Bursa’ sergisi Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde izlenime açıldı. Sergide, 7 ülkeden 43 gencin eserleri yer alıyor.

Bursa Plastik Sanatlar Derneği,  Renkler Arası Diyalog Projesi kapsamında, farklı ülkelerden gençleri Bursa’da ağırladı. Hollanda, Sırbistan, Gürcistan, Arnavutluk, Ukrayna, İtalya ve Türkiye’den projeye katılan toplam 43 genç proje kapsamında İznik’te çini, Gölyazı ve Misi’de sulu boya çalışmaları gerçekleşti.

Gençlerin eserleri Nilüfer Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen sergide halkın izlenimine açıldı. Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde düzenlenen serginin açılışını Nilüfer Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç yaptı. Gençleri, eserleri için kutlayan Özkılınç, “Sanat kenti Nilüfer’de bu tür çalışmaları görmek  mutluluk verici.  Sizin gibi değerlere bugüne  kadar hep destek verdik vermeye de devam edeceğiz” dedi.

NLF_0128

Bursa Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Cumhur Gülpınar da sergide, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Dünya gençliği arasında dostluğu ve kardeşliğini ön plana çıkarmak istediklerini belirtti. Gülpınar, desteklerinden dolayı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e de teşekkür etti.

 

 benzer haberler

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final  

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu  

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor  

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor