Bu Kategoridesiniz : / 18 Mayıs 2016 Çarşamba 13:30

Fransız şarkıcı Imany Bursa’yı salladı

Türkiye’nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olma özelliği taşıyan ‘55. Uluslararası Bursa Festivali’, dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Imany’i ağırladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 55.’si düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Festivali’, dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Imany’i Bursalı hayranlarıyla buluşturdu. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda gerçekleştirilen konserde sahneye çıkan genç şarkıcı, müzik listelerinin zirvesine yerleşen şarkılarıyla muhteşem bir geceye adını yazdırdı.

imany3

Kendine özgün tarzı ve sempatik tavırlarıyla izleyicilerini etkileyen Imany, müzikal yolculuğuna tat veren soul, folk ve blues türlerini harmanladığı repertuarıyla Bursa’da gönülleri fethetti. ‘Altın Plak’ ödüllü şarkıcı, ‘The Shape of a Broken Heart’ adlı ilk albümündeki eserlerle, son dönemde büyük ses getiren ‘Don’t be so shy’ şarkısının yanı sıra yeni çıkacak albümünden de şarkılar söyledi. Imany, dünya listelerinde bir numara olan şarkılarını Bursa’da canlı performansla seslendirirken, eğlenceli sahne şovuyla da sevenlerini doyasıya eğlendirdi. Hayranlarının da şarkılarına eşlik ettiği Imany, keyifli konserin sonunda ayakta alkışlandı.

imany2

Imany, konserin ardından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik ile kuliste bir araya geldi. Bursa’ya ilk kez geldiğini söyleyen Imany, dinleyicileriyle bir arada olmaktan ve eğlenceli konserinden dolayı çok heyecanlı ve mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.

55. Uluslararası Bursa Festivali Programı

20 Mayıs – İstanbul Devlet Opera ve Balesi, ‘Dansın Rengi’

22 Mayıs – İzmir Devlet Opera ve Balesi, ‘Çakırcalı Efe’

24 Mayıs – Incognito

25 Mayıs – Monica Bulanda

29 Mayıs – Müziğin ustalarıyla ‘Gazino Show’ (Neşe Karaböcek, Seçil Heper, Seyyal Taner, Semiha Yankı, Ersan Erdura, Nur Yoldaş, Ercan Turgut, Tülay Özer, Bilgen Bengü, Funda)

30 Mayıs – Fuat Saka & Niyazi Koyuncu & Karmate

31 Mayıs – Aşkın Nur Yengi & Harun Kolçak

1 Haziran – Candan Erçetin

2 Haziran – The Dire Straits, Experience

4 Haziran – İlhan İrem

7 – 12 Temmuz – 30. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması

 

 benzer haberler

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final  

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu  

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor  

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor