Bu Kategoridesiniz : 17 Mayıs 2016 Salı 17:38

Gençlerden 19 Mayıs Özel konseri

Bursa Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası, 19 Mayıs Özel konseri ile sanatseverleri eşsiz bir müzik yolculuğuna çıkaracak. Konserde, ünlü sanatçılar Dilek Türkan ve Cihan Okan da solist olarak sahneye çıkacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi ve Almanya Rathenow Müzik Okulu arasında 2004 yılında oluşturulan, daha sonra Almanya Meckenbeuren Müzik Okulu ile Estonya-Tallin ve Letonya-Riga Müzik okullarının da katılımıyla zenginleşen Bursa Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası, 20 Mayıs Cuma günü görkemli bir konserle Bursalı müzikseverlerle buluşacak. Bursa, Almanya, Estonya ve Letonyalı genç sanatçıların birlikte sahneye çıkacağı orkestranın ‘19 Mayıs Özel Konseri’nde şefliğini Bursa’dan Çağrı Şen, Riga’dan Andris Gailis, Tallinn’den Riivo Jogi dönüşümlü olarak üstlenecek. Müzik camiasının iki güçlü sesi Dilek Türkan ve Cihan Okan da konserde solist olarak sahneye çıkacak.

21869_IMG_1608_201605171551

Konserde seslendirilecek Türk Müziği eserlerinin düzenlemeleri ise usta sanatçı Oğuzhan Balcı’ya ait… Levent Sezgin yönetiminde Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden oluşan bir koro da solistlere eşlik edecek. Sanatseverler, 20 Mayıs Cuma günü Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda saat 20.00’da başlayacak olan konseri ücretsiz olarak izleyebilecekler.

 

 benzer haberler

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor  

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor

Bozbey’den şoförlere: Lütfen öncelikli olarak yayaya, bisikletliye, motosikletliye yol verin  

Bozbey’den şoförlere: Lütfen öncelikli olarak yayaya, bisikletliye, motosikletliye yol verin

Bursagaz Doğa Kulübü, Uludağ’da çöp topladı  

Bursagaz Doğa Kulübü, Uludağ’da çöp topladı