Bu Kategoridesiniz : / 23 Mayıs 2016 Pazartesi 13:26

Hasanağa’nın ünlü enginarı görücüye çıktı

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 9.’sunu düzenlediği “Enginar Buluşması” renkli anlara sahne oldu. “En Leziz Enginar Yemeği”nin belirlendiği etkinlikte “En İyi Enginar Üreticisi” de ödüllendirildi.

Kaliteli enginarın üretim merkezi Hasanağa, bu yıl 9’uncusu düzenlenen Enginar  Buluşması’na ev sahipliği yaptı.

Nilüfer Belediyesi’nin üreticiyi desteklemek, Hasanağa’nın ünlü enginarını dünyaya tanıtmak amacıyla düzenlediği Enginar Buluşması geniş katılımla gerçekleşti.

Ünlü komedyen, radyo ve televizyon programcısı Ceyhun Yılmaz’ın renkli sunumuyla gerçekleştirilen etkinlik, yağmura rağmen renkli anlara sahne oldu.

Hasanağa Futbol Sahası’nda düzenlenen etkinliğe, Nilüfer Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Işık, Nilüfer Belediyesi başkan yardımcıları ile meclis üyeleri, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, Özgür Şef ve Hasanağa Mahalle Muhtarı Halil Turan’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

En Leziz Enginar Yemeği ve En İyi Enginar Üreticisi yarışmalarının yapıldığı buluşmada, çocuklar da kendileri için düzenlenen etkinliklerde gönüllerince eğlendi. Nilüfer Belediyesi Bilim Karavanı da Enginar Buluşması’ndaydı. Çocuklar, Bilim Karavanı’nda yaptıkları deneylerle yeni bilgiler öğrendi.

Özğür Şef

Özgür Şef’ten özel ikram

Ünlü yemek şefi Özgür Şef de “Özgür Şef’in Mutfağı” atölyesinde  enginar çanağında dana kaburga yaparak, katılımcılara ikram etti.

Etkinliğe katılanlar, açılan stantlarda da Türkiye’nin en kaliteli enginarını alma fırsatı buldular.

Enginar Yetiştiriciliği Yarışması

Enginar yemekleri yarıştı

En Leziz Enginar Yemeği yarışması da renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmaya katılanlar, dereceye girebilmek için enginarın tatlısından yemeğine birbirinden farklı lezzetleri jürinin beğenisine sundu. 11 yemeğin katıldığı ve jürinin karar vermekte zorlandığı yarışmada, enginar dolması yemeğiyle Demet Çakmak birinci olurken, Melek Çelik beşamel soslu enginar yemeğiyle ikinci, Ela Kazel de enginar şekerlemesi adlı tatlısıyla üçüncü olmaya hak kazandı. 16 kişinin katıldığı En İyi Enginar Üreticisi kategorisinde de Yurdanur Uludağ birinci, Mehmet İlhan ikinci, Mehmet Akipek de üçüncü oldu.

Dereceye girenlere ödülleri, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman, Nilüfer Belediyesi Başkan Danışmanı Ali Karamık, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Rahşan Duygu Tursun, Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç ile Özgür Şef tarafından verildi.

 

 benzer haberler

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final  

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu  

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu

‘Seneye yerli süt mısırı yiyeceğiz’  

‘Seneye yerli süt mısırı yiyeceğiz’