Bu Kategoridesiniz : / 29 Mayıs 2016 Pazar 20:12

Kırılması zor bir başarının altına imza attılar

İşitme Engelli Okullar Spor Oyunları Türkiye Şampiyonası’na katılan Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi ile Duyum İşitme Engelliler Okulu öğrencileri, atletizm ve basketbolda Türkiye birinciliği kazandı. Başarı elde eden sporcular şampiyonluk sevincini Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile paylaştı.

Türkiye İşitme Engelli Okullar Spor Oyunları Şampiyonası’na Nilüferli sporcular damgasını vurdu. Aksaray’da düzenlenen Lise Genç Kızlar Basketbol ve Lise Genç Erkekler Atletizm müsabakalarına katılan Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi ile Duyum İşitme Engelliler İlk ve Orta Okulu öğrencileri turnuvalarda performanslarıyla göz doldurdu. Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi Genç Kızlar Basketbol Takımı tüm rakiplerini eleyerek Türkiye birinciliğine ulaşırken, Lise Genç Erkekler Atletizm Takımı da branşlarında şampiyonluğa ulaştı.

Disk atmada Ahmet Çalışkan, 400 metre yarışlarında Ömer Saric ve 200 metre yarışlarında da  Doğan Biçer Türkiye 1’incisi olmaya hak kazandı.

Nilüferli sporcular, Antalya’da düzenlenen Türkiye İşitme Engelli Okullar Spor Oyunları Şampiyonası Yıldız Kızlar Basketbol ve Yıldız Kızlar Atletizm turnuvalarında da farklı branşlarda birincilikler elde etti. Yıldız Kızlar Basketbol müsabakalarında tüm rakiplerini geride bırakan Nilüfer Duyum İşitme Engelliler Ortaokulu sporcuları Türkiye şampiyona uzandı. Yıldız Kızlar Atletizm turnuvasında yarışan Güleser Kurdaş 300 metre, 800 metre ve 4×100 metrede Türkiye şampiyonu olurken, Yonca Çoban da 4×100 metrede birinci olmaya hak kazandı. Gözde Örencik 100 metre, uzun atlama ve 4×100 metre yarışlarında şampiyonluğa ulaşırken, Neşe Yüksel de 4×100 metrede birinci, yüksek atlamada ise ikinci oldu. Disk atma ve gülle atma müsabakalarında mücadele eden Çağla Yasharev de gülle atmada Türkiye 1’incisi, disk atmada ise Türkiye 3’üncüsü olarak turnuvayı tamamladı.

Başkan Bozbey’den kutlama

Aksaray ve Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonalarına katılan öğrenciler Nilüfer Özel Meslek Lisesi ve Duyum İşitme Engelliler İlk, Orta ve Lise Müdürü Türkan Caner ve öğretmenleriyle birlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Heyecanları gözlerinden okunan öğrencileri ağırlayan Bozbey, öğrencilerin sevinçlerine ortak oldu. Başkan Bozbey, “Sizlerle gurur duyuyoruz. Eğitimin aslında nerelere kadar gidebileceğinin göstergesi sizlersiniz. Sizleri yetiştiren ailelerinize, öğretmenlerinize teşekkür ediyorum. Sizler başarılar elde ederken bizlerin de katkısının olması bizleri mutlu ediyor ve onur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Nilüfer Özel Meslek Lisesi ve Duyum İşitme Engelliler İlk, Orta ve Lise Müdürü Türkan Caner de öğrencilerinin başarılarından gurur duyduğunu belirterek sporcularının uluslararası müsabakalara da katılacağını söyledi.

Başkan Bozbey Yunanistan’da düzenlenecek turnuvaya da katılacak öğrencilere başarılar dileyerek öğrencilere çeşitli hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 benzer haberler

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final  

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu  

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu

Vahşice öldürülen Zeytin’in kumdan heykeli yapıldı  

Vahşice öldürülen Zeytin’in kumdan heykeli yapıldı