Bu Kategoridesiniz : / 31 Mayıs 2016 Salı 13:06

Kitap okuyarak organ nakli beklemek

Acıbadem Bursa Hastanesi’nin Organ Nakli Birimi’nde oluşturulan kütüphane, hasta ve yakınlarının kaliteli vakit geçirmelerini sağlıyor. Organ nakli için bekleyen hastalar testleri yapılırken günün her saatinde kitap okumanın tadını çıkarıyor.

Acıbadem Bursa Hastanesi Organ Nakli Merkezi tarafından polikliniğin içine kurulan kütüphane, hasta ve yakınları tarafından oldukça ilgi çekiyor. Hastane çalışanları ve hastanedeki tüm birimlerin bağış yaparak çeşitli kitaplarla donattığı kütüphaneye hasta ve hasta yakınları da kitap bırakabiliyor. Poliklinikte randevu saatini bekleyen ve testleri yapılan hasta ve hasta yakınları kendilerine kalan vakti kitap okuyarak değerlendirebiliyor.

Uygulamadan herkes memnun

Nakil bekleyen hastalar, hastane içerisinde devam ederken okudukları kitapları,işlemleri tamamlandıktan sonra bitiremedikleri takdirde yanlarında götürebiliyor. Bir sonraki muayenede iade edebiliyor. Organ nakli verici ve alıcı sürecinde özellikle Cross Match testi gibi bazı tetkiklerin her an ve her durumda uygulanamadığını söyleyen Dr. Salih Gülten, hastaların bu süreçte kütüphaneden faydalanmalarından memnun olduğunu ifade ediyor.

Hastalar istedikleri türde eseri bulabiliyor

Birime böyle bir kütüphane kurulmasından oldukça memnun olan hastalardan Ayşe Alberen Karagöz, bu sayede istediği türde esere kolaylıkla ulaşabildiğini söylüyor. Karagöz, “Rahatsızlığım nedeniyle fazla kitap okuyamıyorum. Hastanede böyle bir uygulamanın olmasından çok memnunum. Sürekli hastalığımızı düşünerek kendimize ve yakınlarımıza sıkıntı yaşatmaktansa kitap okuyarak kaliteli zaman geçiriyoruz” diyor. Bir diğer hasta Osman Oraklı ise, hastanede kütüphane kurulmasının kendilerini çok şaşırttığını belirterek şöyle konuşuyor: “Kütüphane kurulması bizi çok memnun etti. Kitap okuyarak vakit geçirmemizi sağlayan hastane yönetimine çok teşekkür ediyorum.”

 benzer haberler

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final  

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu  

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor  

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor