Bu Kategoridesiniz : / 20 Mayıs 2016 Cuma 17:46

Mali müşavirlerden coşkulu kutlama

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97. yıldönümünü sebebiyle Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde konser veren BSMMMO Türk Halk Müziği Korosu’na, meslek mensuplarından büyük destek geldi. Bilet satışlarından elde edilen gelirin LÖDER’e bağışlandığı konserde, mali müşavirlerden oluşan koro ve halk oyunları ekibi, izleyenlere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Türk Halk Müziği Korosu ve Gösteri Sanatları Topluluğu Halk Oyunları Ekibi, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97. yıldönümünü sebebiyle, bilet satışlarından elde edilen gelirin Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği’ne (LÖDER) bağışlandığı etkinliğe imza attı. BSMMMO Sosyal Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu’nun katkılarıyla düzenlenen etkinlikte, Ahmet Hikmet Sönmez başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. BSMMMO Sosyal Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu Başkanı Ayhan Karaşin ile Komisyon Başkan Yardımcısı Nurcan Güngör’ün sunumunda gerçekleşen gecenin açılış konuşmasını ise Oda Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez yaptı.

SÖNMEZ’DEN MESLEKTAŞLARINA TEŞEKKÜR

BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez,  “Meslek mensupları olarak; yoğun iş temposunda ağır sorumluluklarla mesleğini icra eden meslek mensuplarımızı; iş stresinden uzak sanat dolu bir gecede buluşturmak istedik. İlk olarak; geçtiğimiz hafta meslek mensuplarımızdan oluşan Salih Berkmen şefliğindeki Türk Sanat Müziği Koromuzun, yine LÖDER yararına düzenlenen konserinde bir araya geldik. Bu akşam da; Kemal Kamalı şefliğindeki meslek mensuplarımızdan oluşan Türk Halk Müziği Koromuzun konserini izleme şansı bulacağız. Ayrıca bu akşam, Türk Halk Müziği Koromuza; Bülent Gezer ve Özkan Aklan eğitmenliğindeki BSMMMO Gösteri Sanatları Topluluğumuz da eşlik edecek. Türk Halk Müziği dinletisi ile kulaklarımızın pası silinirken, halk oyunları gösterisiyle güzel bir geceye imza atacağız hepbirlikte” diye konuştu. Sönmez, yoğun iş temposundan fırsat bulup da Odanın açmış olduğu faaliyet gruplarına katılan meslektaşlarına da teşekkür etti.

5

SAHNE GÖSTERİ SANATLARI TOPLULUĞUNUN

Meslek mensuplarının aileleriyle birlikte yoğun katılım gösterdiği gece, BSMMMO Türk Halk Müziği Korosu’nun konseri ile başladı. Kemal Kamalı’nın şefliğinde sahneye çıkan meslek mensupları, Türk Halk Müziği eserlerini seslendirdi. Etkinliğin ikinci bölümünde ise BSMMMO Gösteri Sanatları Topluluğu Halk Oyunları Ekibi sahne aldı. Yöresel dansların sahnelendiği programın ilerleyen saatlerinde ise semazen gösterisi gerçekleşti. Etkinlik sonunda sahneye çıkan BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez ve yönetim kurulu üyeleri ise gecede emeği geçenlere teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

3 6

 

 

 benzer haberler

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final  

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu  

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor  

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor