Bu Kategoridesiniz : / 22 Mayıs 2016 Pazar 13:30

Öğrencilerin objektifinden Nilüfer’de yaşam

Demirtaşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matbaa Alanı öğrencilerinin, Nilüfer’de yaşamı konu alan “Gülümse Nilüfer Çekiyorum” adlı fotoğraf sergisi izlenime açıldı.

Nilüfer Belediyesi ve Demirtaşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında öğrenciler, Nilüfer’in tarihi ve turistik mekanlarını fotoğrafladı. Öğrenciler, çektikleri fotoğrafları Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde açtıkları “Gülümse Nilüfer Çekiyorum” adlı sergiyle beğeniye sundu. Serginin açılışına Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu ve çok sayıda fotoğraf sever katıldı.

Nilüfer Belediyesi’nin destekleri ve öğretmen Zekiye Sayar ile Gökay Yavuz’un rehberliğinde iki gün boyunca Gümüştepe (Misi), Gölyazı ve Hasanağa’yı fotoğraflayan öğrencilerin sergisi, izleyenleri hayran bıraktı.

Öğrencilerin Nilüfer’in gülümsemesine katkıda bulunduğunu ifade eden Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, “Gençlerimiz, Nilüfer’e farklı bir gözle bakarak, çektikleri güzellikleri bize sundular. Bizlerin yakalayamadığı  “O” anları gösteren çok güzel bir sergi. Mutlaka herkes bu sergiyi görmeli.  Bu başarılı sergi için öğrencilerimizi ve onlara destek veren öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Demirtaşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matbaa Alanı öğrencileri de fotoğraf sanatı ile ilgili çalışmalarında ve sergi için kendilerine destek veren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür ettiler.

IMG_0059

8 öğrencinin, Nilüfer’de yaşamı konu alan ve 50 fotoğraftan oluşan sergi, 24 Mayıs Salı gününe kadar izlenime açık kalacak.

 benzer haberler

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final  

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu  

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor  

Edoardo Tresoldi, Türkiye’ye geliyor