Bu Kategoridesiniz : / 21 Mayıs 2016 Cumartesi 20:03

Sosyal tesis kararını halk verecek

Nilüfer Belediyesi, Mahalle Komiteleri ile vatandaşları karar süreçlerine dahil etmeye devam ediyor. Barış Mahallesi’nde yapılması planlanan Sosyal Tesis projesi, mahalle sakinlerinin de katıldığı toplantıda değerlendirildi.

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi’nin demokrasiyi yerelden yaygınlaştırmak amacıyla 2009 yılında hayata geçirdiği Mahalle Komiteleri, 7’den 70’e tüm Nilüferlileri karar süreçlerine dahil etmeye devam ediyor. Mahalle Komiteleri tarafından alınan kararlar doğrultusunda bugüne kadar birçok projeyi hayata geçiren Nilüfer Belediyesi, bu kez de Barış Mahallesi’ne yapılması planlanan Sosyal Tesis projesini, düzenlenen bilgilendirme toplantısıyla halkın değerlendirmesine sundu.
Nilüfer Kent Konseyi ve Barış Mahalle Komitesi tarafından Barış Futbol Sahası’nda gerçekleştirilen toplantıya Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, Nilüfer Belediyesi Park ve Bahçeler Danışmanı Dr. Sibel Özer, Plan ve Proje Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nden uzmanlar, Mahalle Komiteleri Ofis Sorumluları Suna Acar ve Musa İpekten ile Barış Mahallesi sakinleri katıldı.
Proje hakkında detaylı bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda, genç yaşlı her yaştan mahalle sakini görüşlerini dile getirdi. Toplantının sonunda, mahalle sakinleri tarafından ikinci bir toplantı yapılması yönünde görüş birliğine varıldı.

 

 

 benzer haberler

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final  

Mütareke kutlamalarına Edip Akbayram ile görkemli final

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu  

Bursa’da 2 bin kişi iyilik için koştu

BursaRay’da, bu gece son sefere kalanlar dikkat  

BursaRay’da, bu gece son sefere kalanlar dikkat